| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani sunt clasa a 10-a si am un iubit care are 16 ani. La un bal al bobocilor, acum cateva luni am cunoscut un baiat care mi s-a parut simpatic si care se dadea la mine. Am pastrat legatura cu el... Acum cateva zile am fost mai multi in club (printre care si prietenul si iubitul meu), ei doi nu se cunosteau. Iubitului meu nu-i prea place sa danseze, statea pe o canapea si eu am stat mai mult cu celalalt baiat, dansam, ma luam in brate cu el etc. Chestia asta am facut-o din 2 motive: pentru ca vreau sa-l fac pe iuitul meu gelos, deoarece si el sta cu o fata mai tot timpul, e prietena lui buna si eu nu suport acest lucru, desi nu i-am zis nimic, nici macar nu i-am atras atentia. Al doilea motiv este ca il plac putin si pe celalalt baiat. Este genul de baiat care la fizic e perfect! La un moment dat m-am asezat cu acel baiat pe o canapea care era fata in fata cu cea pe care statea iubitul meu. Baiatul ma tinea in brate iar eu i-am soptit la ureche "Ma ajuti sa-l fac gelos pe Mihai (iubitul meu) in seara asta?", am inceput sa radem amandoi si el a zis "Sigur asta vrei?" si mi-a intors capul si m-a pupat pe gura in fata iubitului meu. Nu pot sa neg faptul ca nu mi-a placut, dar imi pare rau. Cand a vazut asta iubitul meu m-a luat de mana, am mers afara si m-a intrebat cea fost aia si eu mi-am cerut iertare si i-am zis ca pana acum n-am suportat ca si el statea cu fata aia. Acum nu ne-am impacat inca si imi este rusine sa-i dau un telefon, sau sa-i trimit mesaj dupa ce am facut. Imi pare rau ca am facut asta. Il iubesc din toata inima si chiar nu stiu cum sa ma schimb...Adica nu mai vreau sa fiu asa geloasa si sa vreau mereu sa fiu in centrul atentiei.

Ce credeti ca ar fi bine sa fac? Cine a gresit mai mult in aceasta poveste?

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Normal ca tu ai gresit!
fiecare avem dreptul sa avem prieteni!
si ar trebui sa il intelegi! daca ar avea ceva cu prietena lui cea mai buna, atunci nu ar mai fi cu tine! dar e cu tine pentru ca te iubeste! astea sunt copilarii pe care nu trebuie sa le mai repeti! incearca sa ii trimiti mesaj sa va intalniti sau sa ii spui pe mess si explica-i ce te deranja pe tine de fapt si apoi o sa vedeti daca mai are rost ceva intre voi sau nu!
dar daca il iubeai, e pacat ca ai distrus ceva asa frumos dintr-o prostie! fa tot posibilul sa se rezolve lucrurile!
bafta!

| IouKnowIt a răspuns:

Greseala iti aparatine si in legatura cu iubitul tau trebuie sa-l iei cu frumosul sati ceri iertare ori cine ar fi suparat daca ar fi in situatia lui.

| impresivepanda a răspuns:

Da ai gresit si acum tu esti cea care trebuie sa indrepte totul. iti propun o idee incepe sa vorbesti si tu cu prietena lui si imprietenitiva si pana la urma suna-l pe el si impacativa nu-i chiar asa de greu. daca chiar te iubeste o sa vezi cai pare rau si ca o sa te ierte.:* mult noroc cu asta te pup

| crinoutza a răspuns:

Buna... eu cred ca tu ai gresit deoarece tu nu aveai nici o dovada ca el ar avea ceva cu respectiva! Tot ce trebuie sa faci este sa te intalnesti cu el pe neastepta-te si sa-i explici ca totul a fost din cauza geloziei si ca tu il iubesti enorm si ca toti meritam o a doua sansa in viata iar daca si el simte acelasi lucru pentru tine atunci sunt sigura ca-ti va da o a doua sansa. succes