| Grox a întrebat:

Am 16 ani si sunt baiat. Am mai mai multe intrebari:
1. Am un penis in erectie de 12-13 cm in lungime si 8-9 cm circumferinta. Este normal?
2. Ce se schimba la baietii de varsta mea dupa primul act sexual? Este vreo problema daca imi incep viata sexuala la aceasta varsta?
3. Prezervativul se potriveste pe dimensiunile de mai sus? Ca am vazut ca la cele de la durex nu scrie marimea pe ele
Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

1. Esti aproape de normal(13-14 cm)
2. La baieti nu schimba mare lucru, decat ca se rupe"ata", ai pofta mai mare de sex si grija de a nu lasa iubita gravida.
3. In general prezervativele sunt universale. Dar pentru a fi sigur ca ai lut prezervativ pe dimensiunile penisului ta, mergi la farmacie cu dimensiunile si cere-i farmacistei prezervative pentru dimensiunile care i le-ai dat.

| SkyPilot a răspuns:

Dupa unele statistici esti la medie. Spun "unele statistici" pentru ca nu sunt doua la fel. Lungimea ar fi OK, mi se pare ca este un pic cam subtirel. Poate sa iti mai creasca chiar pana pe la 20 de ani. Nu poti face tu nimic, nu creste nici cu pastile si nici cu exercitii. Daca chiar vrei sa simti ca ai facut ceva, cauta pe youtube dupa "penis enlargement" si iti alegi de acolo ce exercitii vrei sa faci.
Nu se schimba nimic dupa primul act sexual. De obicei ti se intinde un pic ata, poate sa si doara. Nu te astepta sa se rupa, la 80% din barbati nu se rupe niciodata.
Pentru marimile de prezervative vezi aici:
http://www.condom-sizes.org/condom-sizes/durex-condom-sizes
Pe acest site gasesti si alte marci.
Cauta pe net pozitii bune pentru un penis mai mic. Daca nu gasesti singur, cauta dupa Kama Sutra. Eu stiu pe cineva pe care natura nu l-a dotat prea bine, dar stie ce sa faca si are mare success la femei.

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns:

1. Atata timp cat functioneaza optim, e bun! Marimea nu conteaza big grin.
2. La 16 ani poti sa spui ca iti incepi viata sexuala. Problema e ca dupa primul act sexual nu mai esti virgin big grin.
3.Cred ca s-ar potrivi...
Funda?