| DCSHOE a întrebat:

Am 17 ani (fara o luna) si 1.67 m... As vrea totusi sa mai cresc macar 3 cm, ca sa am 1.70... Mama mea are 1.71, iar tatal meu are 1.85.

Daca ma apuc sa practic inotul, as avea sanse sa mai cresc cei 3 cm? Ce altceva m-ar mai putea ajuta sa mai cresc? Apropo, sunt fata.

4 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Înotul necistă mult efort, e foarte indicat şi dacă vrei să slăbeşti, nu numai să te înalţi. Dar e şi obositor, s-ar putea să te plictiseşti şi să te laşi repede, ceea ce ar însemna că ai muncit degeaba dacă nu practici măcar 2-3 luni.
Fiind fată, îţi recomand să te apuci de volei, e un sport feminin, te ajută să te înalţi, şi nu cred că o să te plictiseşti.
O altă variantă ar fi basket-ul, dar nu ştiu dacă găseşti o echipă de fete care să joace basket.
Baftă!

| HappyGrumpy a răspuns (pentru Tmcn):

Cum naiba ati stiut ca e fata? a trebuit sa-i citesc toate posturile ca un shoe in nume nu spune mai nimic... pai daca esti intr-adevar fata, poti incerca, desi e cam tarziu, fetele cresc cam pana la 16 ani, baietii sunt mai inceti, si au timp si pana la 21 sa tot creasca si multi mai multi ani sa le vina mintea la capul cel bun, sa se maturizeze. dar esti ok fetele mai micute mi se par mai usor de abordat, alea inalte prea se cred fotomodele si-s cu nasu pe sus, eu zic ca esti bine asa cum esti continua cu sportul pentru tonus muscular si conditie fizica si vei fii super multumita de tine. baietii nu se uita dupa inaltime ci dupa formebig grin

| Tmcn a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Scrie în întrebare că e fată.

| roking a răspuns:

Sincer daca mama ta are 1.71 si tatal tau 1.85 sigur ai sa cresti si singura fara alt ajutor din exterior cei 3 cm. acum nu stiu ce sport teaar ajuta sa cresti dar iti urez mult noroc.