| DCSHOE a întrebat:

Am 17 ani (fara o luna) si 1.67 m... As vrea totusi sa mai cresc macar 3 cm, ca sa am 1.70... Mama mea are 1.71, iar tatal meu are 1.85.
Daca ma apuc sa practic inotul, as avea sanse sa mai cresc cei 3 cm? Ce altceva m-ar mai putea ajuta sa mai cresc? Mentionez ca sunt fata.

2 răspunsuri:
| HappyGrumpy a răspuns:

Hmm, fa exercitii de intindere, sari in sus cu mainile intinse catre tavan (in loc de basket), inotul e bun, dar daca il practici cu perseverenta, si iarna e cam greu.

| Ratnagar a răspuns:

Pai da inotul ajuta dar sa nu crezi ca o sa cresti peste noapte o sa cresti in timp.