| lllorenusssuumeu a întrebat:

Bună TPU, am 17 ani si vreau sa fac sex cu prietenul meu, dar mi-e rusine sa ma dezbrac in fata lui puppy dog eyes adica sunt mai grasuta am 63 de kg dar toti spun ca par de 56 cam asa puppy dog eyes 55. si am tatele mici :d si mi-e enorm de rusine puppy dog eyes si va rog nu jigniti ca sunt prea mica si nu stiu ce dati-mi un sfat cum sa nu mai imi fie rusine dau funda si vot pentru cel mai bun rasp :*

Răspuns Câştigător
| DinamoPCH a răspuns:

Pffff de ce iti e rusine? Eu sunt o slabanoaga si mi-e rusine si impbracata..stai linistita, cine te iubeste, te iubeste si cu si fara haine pe tine:*

| lllorenusssuumeu explică (pentru DinamoPCH):

Dar mie rusineee x_X nu stiu ce sa fac happy nu suntem de mult imrpeuna darr... pfoaiiii mie rusineee laughing:*
Mai bine arat ca tine decat ca mine.happy:*

| DinamoPCH a răspuns (pentru lllorenusssuumeu):

Crede-ma, nu ai vrealaughing Stai linistita, sunt sigura ca arati ok. daca simti ca nu esti pregatita, nu o fa..insa, gandeste-te inainte de doua oro..baftawinking

| Azµre a răspuns (pentru DinamoPCH):

Aici zici că ești prietena mea...

| DinamoPCH a răspuns (pentru Azµre):

laughing Eu asa sunt...imi place sa dau sfaturi din suflet.

| Azµre a răspuns (pentru DinamoPCH):

Bravo, te admir. Să ai o seară cât mai plăcută.

| DinamoPCH a răspuns (pentru Azµre):

Asemenea!:*

34 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asteapta si tu sa mai cresti, sa te mai maturizezi. Cand iti vei dori cu adevarat sa faci sex nu te vei gandi o clipa la rusine.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu mai da atatea sfaturi idioate. Ramai la locul tau de femeie (fata) batrana frustrata sexual. Tu crezi ca tinerii sunt ca pe timpul bunicii? Dar si atunci fetele de 17 ani aveau parte de sex, deoarece se maritau repede, iar pana la 18 ani aveau si copii. Nu mai spune nimanui ca esti medic, ca nu esti, doar te dai. O sa dau in continuare un rticol dintr-un ziar american.
Or fi astia "inapoiati", ca uite ce spun?!

Elevii, sfătuiţi să se masturbeze sau să facă sex de două ori pe săptămână

Potrivit The Telegraph, pliantele recomanda elevilor sa faca sex sau sa se masturbeze de doua ori pe saptamana si are tiparit sloganul: "Un orgasm pe zi tine doctorul departe".
Mai mult, copiii sunt indemnati sa consume zilnic fructe si legume, sa faca sport cel putin 30 de minute pe zi, de trei ori pe saptamana.
Autorii pliantului spun ca de prea mult timp expertii s-au concentrat asupra sexului protejat si a relatiilor, ignorand motivele principale pentru care majoritatea persoanelor fac sex.
Steve Slack, directorul centrului HIV si Sanatate Sexuala din cadrul NHS, unul dintre autorii pliantului spune ca initiativa lor ar putea incuraja multi tineri sa amane momentul in care isi pierd virginitatea, astfel incat atunci cand o vor face sa fie siguri ca experienta va fi una placuta.
Slack mai precizeaza ca, daca tinerii din ziua de azi sunt suficient informati despre sex si sunt capabili sa ia singuri decizii in cadrul relatiei cu persoana iubita, atunci au tot dreptul la o viata sexuala placuta intocmai unui adult.

| Amelya02 a răspuns:

Eh, tu crezi că lumea asta e perfectă? Daca nu il atrag sanii, e posibil sa-l atraga altceva la tine. DE cat timp sunteti impreuna, el cati ani are, esti virgina?

| Rizer a răspuns:

Poi mai intr-o seara, intr-o noapte, e mai bine!

| sysy_1065 a răspuns:

Probabil,probabil si iar probabil ..nu stiu situatia ta pentru ca n-ai specificat timpul, cati ani are el sau alte chestii importante pff cu rusinea mori de foamewinking fi sigura pe tine daca vei gresi probabil o vei face dar mai bine mai devreme ca sa ai ce invata, protejeaza-te, fi tu cu capul pe umeri. la 17 ani esti fata mare, si iubeste-te mai mult pe tine pentru ca din spusele tale ti-e rusine cu tine iar asta nu e bine! sad fi stapana pe tine atat iti pot spune eu sashawinking:* tine cont prin ce ai trecut tu eu am trecut dar prin ce-am trecut eu tu inca esti la inceput baftaa :*:*:*

| Oana92 a răspuns:

Intr-un fel si aceasta rusine face parte din farmecul primei nopti de iubire. E normal sa iti fie jena, ti-ar fi fost si daca aveai corp de model.
Dar nu trebuie sa te gandesti la asta, ci la faptul ca el te iubeste si te doreste asa cum esti, indiferent ca ai 5 kg in plus. Foloseste lumanari, lumina de la ele palpaie si e difuza, deci nu se vor vedea asa bine detaliile. Bafta!

| LineGuide a răspuns:

Daca toti spun ca pari slaba, de ce nu ai incredere in tine? Daca prietenul tau te iubeste, te iubeste pentru ceea ce esti, nu pentru felul in care arati.Si chestia cu sanii mici, nu toti baietii vor sani mari, unii se excita mai degraba la o podoaba mai mica.

| prizeFTW a răspuns:

Nu văd de ce îţi e ruşine.Crezi că se uită la colăceii în plus când are un vagin în faţă? (nu am spus asta să fiu răutăcios).
Te iubeşte? Va trece peste orice!

| Deliα a răspuns:

Daca iti e rusine asta inseamna ca nu trebuie sa o faci.In plus esti foarte mica.Pe mine mama m-ar bate daca fac sex inainte de nunta.Mai asteapta si tu doi ani macar.

| anonimmember a răspuns (pentru Deliα):

Sunt bucuroasa ca mai vad persoane care nu vor sa faca sex pana la nunta! te apreciez!

| hibrid112 a răspuns (pentru anonimmember):

Asemenea fete nu mai exista aia doar se da rotundahappy.Ps e chiar ceva frumos dar din pacate nu se mai practica!happy

| anonimmember a răspuns (pentru hibrid112):

Stiu si imi pare foarte rau de asta.ii un lucru unic care poti sa il oferi unui singur baiat..si aia e virginitatea ta! uni baieti fac sex cu fete nu pentru ca le iubesc ci pentru placere..vad doar corpul n persoana sad rar mai gasesti un baiat care sa respecte cu adevarat fetele sad si de multe multe ori is si fete proaste care ac acelasi lucru

| hibrid112 a răspuns (pentru anonimmember):

Rar mai gasesti o fata virgina trecuta de 15-16 anilaughing

| lolylolypops a răspuns:

Depinde doar de tine...

| DiazAndreea a răspuns:

Stii melodia cu stinge lumina? eee cu lumina stinsa si cu un cearsaf deasupra se rezolva iar daca te iubeste te place asa nu trebuie sa te simti jenata de cum arati. nimeni nu e perfect

| SyndicateX a răspuns:

Daca te iubesti nu trebuie sa iti fie rusine, stai linistita.

| hibrid112 a răspuns:

Pfftongue nu e o problema la 63 de kg nu te poti numi grasuta (bine conteaza si inalimea) mai uite cum sta treaba nu ai de ce sa iti fie rusine de odata ce vrei sa te culci cu el. Lasal pe el sa o faca si ti se va parea mai usorhappy.In treba cu sanii nu stiu fiecare barbat are parerile lui asa ca tu ai incredere in tine si in el si totul va merge bine bafta!

| Deliα a răspuns (pentru hibrid112):

Cum e foarte grasa! Eu am 1.70 si 47 de kg

| lllorenusssuumeu explică (pentru Deliα):

Cati anii aii draga mea?

| hibrid112 a răspuns (pentru Deliα):

Te inseli dupa parerea mea tu esti slabanoaga, o fata poate sa fie frumoasa draguta si daca e un pic mai plinuta.Si referitor la parte cu avortu e o idiotenie dc sa iei viata unei fiinte nevinovate pentru gresela ta prosteasca ca nai vrut sau nai stiut sa te protejezi!

| wess89 a răspuns:

63 kg? esti superbawinking e greutatea ideala, nu-ti fie rusine, puteti sa faceti sex cu lumina mai slaba, e mai intim.

| Werimar a răspuns:

Buna! Banuiesc ca esti de ceva timp cu prietenul tau din moment ce vrei sa faci sex cu el deci relatia voastra merge bine. El deja te-a acceptat pe tine exact asa cum esti, asa cum si tu l-ai acceptat probabil pe el. Poate si el crede acelasi lucru despre el. Oricum, nu ai de ce sa iti fie rusine, doar incearca sa faceti asta cand sunteti in dispozitia necesara si o sa vedeti ca totul vine de la sine. Sper ca te-am ajutat. Have fun! big grin

| mona23 a răspuns:

Daca esti cu el si tineti unul la celalalt nu ar trebui sa te impiedice greutatea sau orice chestie care tine de aspectul fizic.Atata timp cat va respectati si va iubiti puteti sa faceti orice...bine nici chiar orice(sa nu omorati un om)

| Deliα a răspuns (pentru mona23):

Si daca omoara un copil ce? Sincer bunica mea a facut 5 avorturi si cand le a facut avea 28 de ani. Mama mea zice ca daca fac copil inainte de nunta sa il avortez neaparat.

| mona23 a răspuns (pentru Deliα):

Nici nu ma gandeam la un avort... ziceam ca fiecare om e liber sa faca ce vrea...dar o crima ar fi destul de grava(crima: iei un pistol si ii tragi un glont in cap unui om de pe strada(

| lllorenusssuumeu explică (pentru mona23):

Paiii fetita accea cred ca are 10 ani laughing de nu pricepe nimic se baga in seama singura si nici nu intelege! big grin

| mona23 a răspuns (pentru lllorenusssuumeu):

Am observat...happy

| Viiio a răspuns:

Nu vad de ce ti-ar fi rusine. Daca el te iubeste cu adevarat asta e tot ce conteaza, nu cred ca daca o sa te vada golasa, instantaneu ii piere iubirea. Si chestia cu sanii, nu ar trebui sa te faca sa te simti rusinata, esti esti singura.Sunt si altele mult mai mari care chiar nu au deloc, asa ca. Nu trebuie sa-ti fie rusine. Succes :*