| Roxy_6389 a întrebat:

Buna cum sa ii spun tatalui meu ca am prieten? Deci cum ar trebui sa incep sa ma duc la el si ce sa ii zic? Ar fii mai bine sa il las pe prietenul meu care sunt cu el de o luna sa vorbeasca cu tata? Tin sa mentionez ca am 13 ani fac 14 peste 4 luni, Tin enorm la prietenul meu nu am mai tinut atat la nici un baiat, De Paste as vrea sa ma duc la el da nu stiu cum sa ii spun tatalui meu de asta imi este cam rusine. Va rog sa nu ziceti sa imi vad de scoala sau chesti de genul asta, Multumesc anticipat cel mai bun rasp funda, iar restul' vot. Vreau rasp multe urgentbig grin

5 răspunsuri:
| Crocaa a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi ca la inceput sa-i spui ca e un amic de-al tau, sau un coleg de clasa pe care il simpatizezi sau cu care te intelegi cel mai bine.Si pe masura ce il cunoaste si ii povestesti mai multe despre el se va obisnui.Cu siguranta, depinde foarte mult de caracterul tatalui tau, tu il cunosti mai bine. Dar cred ca ar fi mai linistit sa-l cunoasca inainte ca amic si apoi o sa-si dea el seama ca e ceva mai mult, dar totusi adecvat varstei voastre.Mai intai spune-i ca intr-una din zile va veni colegul tau la tine si apoi dupa ce il cunoaste iti va fi mai usor sa-i ceri sa te lase la el.

| BeAmazing a răspuns:

Hey! Du-te tatalui tau si spune-i ca de Paste ai vrea sa inviti un baiat la tine, si ca acest baiat este prietenul tau, daca se poate! Il rogi ff frumos sa te lase! Mult succes! [iar daca nu accepa incearca sa plangi si sa faci pe suparata.:d ]

| AnonimGirll a răspuns:

Spune-i ca il placi foarte mult si ca prietenul tau tine la tine. o sa meargawinking

| ScoobyDooIsBack a răspuns:

Te duci la el şi îi spui ' o să ai un nepoţeeel.*day dreaming*!

| Heaven_Ella_1995 a răspuns:

Ii spui ca ai prieten... dar trebuie sa il lasi sa se acomodeze cu ideea, sunt sigura ca nu vrea sa te duci tu la prietenul tau sau vice versa pentru ca el te considera mica... daca ai mama spune-i ei daca nu apeleaza la o matusa sau bunica, ea va sti cel mai bine cum sa procedeze, cum sa ii spuna tatalui tau