| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Am 18 ani si am o problema.Am avut o relatie de lunga durata iar respectivul baiat a fost primul pentru mine, dar ne-am despartit.Acum dupa un an am reusit sa am o relatie, timp in care am trecut peste.Sunt cu un baiat de 3 luni, se comporta minunat cu mine, face orice pentru mine, dar intr-o zi a fost la mine si... am facut petting si ma gandeam. ca eu nici daca as vrea nu as putea sa o fac cu altcineva.De ce simt asta? Ma uitam la el si il vedeam si il comparam cu celalalt

il iubesc pe actualul iar fostul nu merita nici sa ma gandesc la el, ma obliga sa fac asta...

2 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Il compari/te gandesti la el pentru ca subconstientul tau inca tanjeste la acele vremuri, pentru ca el a fost Primul... Incearca sa te concentrezi asupra actualului iubit, sa nu-I dai de banuit si sa nu-l necajesti happy

| bimbish a răspuns:

Gresesti daca il compari cu celalalt.nu te mai gandi la ce a fost si gandeste.te ca incepi o noua viata.dar actualul stie ca nu mai esti virgina?