| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am 19 ani si am o problema.
Inca nu mi-a intarziat ciclul dar am zis totusi sa fac un test de sarcina. Problema este ca l-am facut, a aparut prima linie de control, iar dupa 10 minute cred, a aparut si a doua dar fff stearsa, aproape invizibila, insa se vedea f putin.
Mereu am facut protejat, insa acum o luna jumatate am facut neprotejat, insa prietenul meu nu a terminat nici dupa terminarea actului sexual.
Atunci, dupa calculatorul perioadei fertile, mi se terminase perioada cu o zi-doua inainte insa nu e niciodata sigur.
Nu am avut absolut nici un simptom nimic.
Se poate sa fie si fals?

4 răspunsuri:
| Zzuzuzzzu227 a răspuns:

Da este posibil sa fie fals avand in vedere ca nu ai nici-un simptom si daca ai fi ramas insarcinata ai fi avut stări de greata amețeli ..asa ca poti sta linistita ❤️

| dragosundrg a răspuns:

Cel mai bine repeti testul

| Violleta2022 a răspuns:

Testul facut a fost inutil, pentru ca a fost cu mult timp inainte de termenul indicat.
Un test corect de sarcina, se face abia dupa 5 saptamani de la ultimul ciclu menstrual. Orice test facut inainainte de acest termen, va arata negativ chiar daca esti insarcinata.

| Andreeas1997 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am mentionat mai sus, ca nu a aratat negativ ca unul normal laughing)) se vedea si a 2a liniuta doar ca f putin. Au trecut 4 sapt de la ciclu si 6-7 de la ultimul act.