| Aleluiaaa a întrebat:

Buna TPU happy
Am 19 ani sunt de 11 luni impreuna cu prietena mea care are 17 ani. O iubesc enorm, a fost dragoste la prima vedere, in astea 11 luni simt ca m-am apropiat de ea cum nu m-am apropiat de nimeni in viata mea. Am multi prieteni,dar sa dea naiba ca am inceput sa tin la ea mai mult decat tin la toti prietenii mei din copilarie la un loc! Avem acelasi grup de prieteni. Ea este o fire foarte deschisa,rade mereu, ma intelege, nu ne-am certat niciodata. Faza este ca ea a terminat scoala pe 21 iunie si eu mai tarziu ca am avut de dat bac-ul. Ea a plecat de pe 26 iunie cu parintii ei in Turcia si pe urma la mare in Romania. In timp ce a fost in Turcia am vorbit cu ea la telefon in fiecare zi si eu si prietenele ei. Treaba este ca de cand a venit din Turcia (pe 11 iunie) nu i-am mai auzit vocea, adica n-am mai vorbit la telefon straight face Pur si simplu nu mai raspunde. Adica am sunat-o de 1000 de ori la telefon si nu raspunde,dupa care mi-a trmis mesaj pe Facebook ca este la mare in Romania si ca nu poate vorbi ca i s-a stricat telefonul si ca nu are net la hotel. Am zis hai ok... Oricum trebuia sa stea doar o sapt la mare. Faza este ca pana acum nu s-a intors straight face Adica cred ca nu s-a intors. Nu mai raspunde nicaieri! Nici pe Facebook,nici la mesaje pe telefon,nicaieri. Nu ne raspunde nici mie nici prietenelor ei. Bai sincer prima data am crezut ca s-a intamplat ceva Doamne Fereste si am sunat-o pe maica-sa care mi-a zis ca este la mare cu tatal ei si ca atunci cand o sa ia legatura cu ea o sa-i zica sa ma sune. Si uite ca a trecut o luna si jumate aproape si nimic! Nu stiu ce sa mai fac! Nu stiu la ce sa ma mai gandesc,ceva sigur nu i s-a intamplat ca daca era imi zicea ma-sa dar ce are? Si prietenele ei sunt disperate. Am fost acum o saptamana in mall cu mai multi prieteni si i-am pus s-o sune de pe numerele lor (am crezut ca nu vrea sa-mi raspunda mie) si nimic straight face Pe mama ei mi-e rusine s-o mai sun. I-am trimis mesaje pe Facebook si nu le citeste. Treaba este ca trebuia sa se intoarca de mult de la mare straight face Ea are casa acolo si oricum poate sa stea cat vrea,dar totusi...
Stau si ma intreb "Frate oare are ceva cu mine, s-a suparat?" dar nu are de ce pur si simplu! Niciodata nu m-am certat cu ea. Si sa zicem ca mrg s-a plictisit de mine sau ceva de genu', dar atunci de ce nu le raspunde prietenelor ei?!
De cand suntem impreuna nu treceau 2 zile fara sa ne vedem,o luam de la scoala,mergeam la film,la pizza,in parc,oriunde,am luat-o la mine acasa i-am prezentat parintii,am fost la ea acasa i-am vazut parintii,am dormit unul la altul acasa,avem grupul nostru dupa cum am mai zis,peste tot eram impreuna straight face Ce o avea? Va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa mai fac! Simt ca innebunesc! Mi-a trecut si ingrozitoarea idee in cap ca a fost violata si ca acum ii e rusine dar ce naiba?! E cu taica-su acolo, nu e singura, si nu sta in Vama sau Costinesti unde te poate viola oricine. Toate ideile imi vin in minte! Ce s-o fi intamplat? Ce sa fac?
Urmatoarea idee este s-o sun din nou pe maica-sa si s-o intreb unde sta in Constanta sa merg la ea straight face Ma gandesc ca daca chiar vroia sa vorbeasca cu mine ma suna de la taica-su sad
Va rog ajutati-ma!
Dau funda

12 răspunsuri:
| ioanaabt a răspuns:

Tu refuzi sa crezi ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine, dar daca voi vorbeati mereu si va vedeati, chiar si daca ramanea fara telefon si ea si tatal ei, tot gasea o modalitate de a te suna.

| h3r a răspuns:

Și dacă prietenele ei mint? Doar îs prietene!
Am impresia că mama ei încearcă s-o scuze puțin.
Are posibilitatea de a te suna, asta-i clar. Sau cel puțin să-ți scrie pe mess/facebook!
Dacă Doamne ferește se întâmpla ceva, știai deja... însă cu siguranța ea e bine, se distrează, profită de vacanță.
Eu zic să-i lași un mesaj de „rămas bun", e imposibil să nu reacționeze sau să nu știi ceva de ea pe urmă. Te evită în continuare, a pus punct și tu trebuie să înțelegi asta.

Apropo, s-ar putea să aibă pe altcineva, iar când revine se poate întoarce la tine. Tu să nu faci vreo prostie și s-o ierți!

| Aleluiaaa explică (pentru h3r):

Mai nu stiu daca prietenele ei mint... Prietena ei cea mai buna este iubita prietenului meu cel mai bun si ea mi-a aratat ultimele mesaje in care a vorbit cu prietena mea si la fel ii zicea ca are telefonul stricat,dupa care urmau tot felul de mesaje pe care i le trimitea iubita prietenului meu,dar fara raspuns (la fel ca si la mine). L-am intrebat si pe prietenul meu daca gagica-sa nu ma minte si a zis ca nu ca si ea e ingrijorata si ca in fiecare zi il intreaba daca mi-a raspuns cumva mie la mesaje sad Sincer si eu m-am gandit ca mama ei o scuza,mai ales ca am fost de fata la multe dintre discutiile lor si din asta mi-am dat seama ca maica-sa ar face orice ii cere (bineinteles cu o limita). I-am scris mesaje pe Facebook cu tona,am zis ca eu cred ca nu-i mai pasa de relatia noastra,ca din chestiile astea eu deduc ca nu are respect fata de mine si prietenele ei etc. si tot nimic... Nici macar nu le citeste. Poate intr-adevar vrea sa ia o pauza,sa se relaxeze,dar macar un telefon sau un mesaj sa dea,sa zica ca este bine, ca se relaxeaza, orice! N-am mai fost in viata mea asa trist, nici chef sa ies din casa nu mai am.
Apropos, multumesc pentru raspuns happy

| h3r a răspuns (pentru Aleluiaaa):

1 an și să-l lase așa baltă? Nu!
I s-a pus fisa pe altcineva ori a profitat de vacanță pentru a se despărții de tine!
E o nesimțită oricum, o imatură! Și așa curând va reveni acasă și atunci ai să înțelegi ce se întâmplă! Repet, e posibil să vrea împăcare, nu fi prost și n-o ierta pentru asta!
Sun-o mâine pe mama ei, spune-i că dacă nu te sună până seara la ora X să-și ia adio de la tine pe când se întoarce. O să regrete oricum!
Nu are rost să te chinui așa! Și să nu accepți„ știi am avut telefonul stricat", din moment ce au și casă acolo are posibilități, are telefon, are net că doar a intrat pe facebook...tot ce se poate!

Nu-ți fie rușine de mama ei, vorbește deschis și spune-i ce se întâmplă! Nu îți va reproșa nimic.
Mâine o să afli tot. Chiar dacă pentru asta n-o să te împaci cu ea. S-a terminat tot!

| Felys a răspuns:

Daca esti atat de innebunit cred ca ar fi cazul sa iti iei inima in dinti sa o suni iar pe mama ei, macar sa lamuresti problema, intreab-o direct daca fata ei s-a plictisit de tine sa iti poti vedea linistit de viata, vorbeste-i cu respect si roag-o sa te lumineze ca sa stii ce ai de facut pe viitor

| Danysan a răspuns:

E la mare omule se distreaza si fata intelege -Un sfat cand se intoarce sau mai vb ar fi interesant sa o descosi un pic -asta ca sa fi sigur ca nu a fost cu altu -Sucessx

| Cristiann25 a răspuns:

E greu de inteles? S-a terminat! Poate a cunoscut alt baiat care a innebunit-o si na stii cum sunt oamenii(am zis oamenii pentru ca nu pot sa acuz nici fetele ca asa sunt si baietii).N-o mai cauta deloc! Daca chiar te-ar iubii cum zici tu aici te-ar cauta! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta omule

| Demonull a răspuns:

Ti-a dat papucii. vrea sa scape de tine..cunosc personajele cred ca prin indiferenta rezolva tot.si stii ce? las-o asa la cat ai cautat-o ar trebui sa te cauta ea dupa in caz de.dar cred ca e o cauza pierduta.

| Aleluiaaa explică (pentru Demonull):

Da ma',la asta m-am gandit si eu, mai ales ca nu este o persoana care sa aiba curaj sa-ti zica in fata ce are de zis, prefera mesajele sau indiferenta, cum ai zis si tu este genul ala de "personaj"... Dar stau si ma intreb de ce ar face asta? Ne-am apropiat in anul asta in care am fost impreuna enorm, niciodata nu mi-a facut figuri sau ceva sad

| Demonull a răspuns (pentru Aleluiaaa):

De plictiseala..ai fost tipul care ai umplut timpul la acel moment pana a gasit ceva mai bun..am intalnit si eu „personajele„ acestea care nu iti zic in fata ce au de zis, isi pun prietenii sa te jigneasca si altele...mergi mai departe relatiile de lunga durata nu se cauta acum..copilele astea nu isi doresc relatii de lunga durata asa cum pretind.Si apoi, esti tanar trebuie sa mai „experimentezi „ dezamagirea e mare asa este mereu dar trece incearca sa iti scoti din cap acele intrebari „de ce, cum, da oare..si etc„ altfel nu o sa intreci niciodata peste. vorbeste experienta happy

| AdYtZu189 a răspuns:

Frate sfatul meu e urmatoeul vezi ce faci si du-te acolo la constanta sau unde e dupa tot ce ai zis creca in Turcia si-a gasit altu sau acolo la mare.Bafta.Cel mai bun sfat ti-l da Diabla oricum.