| alexyaf a întrebat:

am 20 ani si am avut 2 parteneri sexuali pana acum.Cu al 2 lea partener inca sunt de 3 ani.Cu 1 partener am fost la 16 ani pentru ca ma vrajit, m-a mintit ca ma va iubi etc si am avut incredere in el.In fine am gresit, si mi-am dat seama ca alaturi de el voi avea o viata grea si asa l-am cunoscut pe actualul cu care sunt de 3 ani si stia de la inceput intamplarea cu 1.Desi de vreo 2 ori ne-am despartit din cauza asta pentru ca si-a dus aminte.Voi fetelor cati parteneri ati avut si ce varsta aveti? cele careati avut mai mult de 2 parteneri va simtiti folosite? pentru ca actualul ma face sama simt ca 1 m-a folosit si ca daca ma despart de el nu se mai uita nimeni la mine

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum sa te fac acum sa intelegi ca cea mai buna alternativa pentru tine ar fi sa te desparti de actualul tau iubit! Pe langa faptul ca e un nesimtit si a cauzat despartiri din cauza trecutul tau, te mai face sa te simti si folosita. De parca femeia ar fi un obiect de unica folosita. Stii ce se intampla in lumea asta?! Unii traiesc o viata cu un singur partener, neexperimentand ceva mai bun. Au impresia ca au totul, cand de fapt au doar un egoist care vrea sa fie singurul candidat la premiu. In alta parte sunt cele care au avut o relatie inaintea actualei, dar partenerul le face sa se simta vinovate pentru faptul ca nu au fost pe deplin"curate". In final, sunt femeile cu capul pe umeri, care nu se impiedica de toti egoistii si frustratii, care se culca cu cine vor pentru ca nu le intereseaza parerea celorlalti.
Nu pot sa cred ca tu ai impresia ca daca el se desparte de tine nu se va mai uita nimeni la tine. Esti o femeie in floarea varstei, iar 2 parteneri sexuali pana la 20 de ani este perfect normal. In alta instanta, nu ai fost folosita cand aveai 16 ani. Ai avut parte de o experienta din care ai invatat. Sper ca si din actuala sa invetitongue. Cauta-ti un barbat care te iubeste pe tine si care pune pret pe ce esti tu, nu pe cati au trecut prin patul tau. Cred ca esti totusi mai presus de atathappy. Sper.

8 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Voi v-ati despartit pentru ca ele e foarte prost si complexat. Nu e adevarat ca nu se mai uita nimeni la tine - tipii care gandesc asa au mentalitate de cocalari si merita sa crape singuri. Da-i liber. O sa vina vremuri mai naspa, in care, Doamne-Fereste, te va bate ca isi va aduce aminte nu stiu ce. Te simti folosita daca iti dai voie sa te simti asa. Extraordinar acum, toti aia cu viermishorul rahitic fac scandal ca vor virgine.

| alexyaf explică (pentru Pitzipoanca):

Mersi pentru sfat :*:*

Răspuns utilizator avertizat
| marya1994 a răspuns:

Eu am avut doar unu cu care inca sunt dar iti pot spune ca nu ai facut o alegere buna nici a doua oara daca te iubea cu adevarat nu l-ar fi interesat trecutul tau si mai ales sa te faca sa te simti prost pentru ce s-a intamplat doar a stiut de la inceput ca numai esti virgina asa ca daca nu ii convenea nu trebuia sa se bagekiss

| alexyaf explică (pentru marya1994):

Mersi pentru sfat :*:*...

| elenastar2love a răspuns:

Iti dau un sfat spune-i actualului tau iubit sa nu mai faca asa daca tot mai face amenintal si spune-i ca oricand te poti desparti de el si sa gasesti pe cineva mult mai frumos(asta doar ca sal sperii un pic )sper sa mearga. Bafta!

| alexyaf explică (pentru elenastar2love):

El mi-a spus ca daca ma despart de el, toti baietii o sarada de mine ca nu mai sunt virgina si ca deja am fost cu 2

| elenastar2love a răspuns (pentru alexyaf):

Nul baga in seama asta nu inseamna ca alti nu te vor iubii