| eobubu_9944 a întrebat:

Am 20 de ani si am si eu nevoie de o părere obiectiva. De 4 luni am o relație cu o fata de 19 ani si...aproape totul este perfect spun aproape pentru faptul ca. ceva ne desparte, acel ceva fiind reprezentat prin 300km. De cele mai multe ori eu o vizitez deoarece in aceasta perioada susține examenul de bacalaureat. Am stat de vorba in ultimul timp despre facultatea pe care o va alege dar spre surprinderea mea nu a pomenit absolut nimic despre faptul ca bucuresti ar fi unul dintre orașele in care se gândește sa meargă la facultate, chestie care ma îngrijorează. Pentru ca ..stiu ca in momentul in care va alege un oraș mai îndepărtat totul se va termina... oameni noi, Camin."ochii care nu se vad se uita " daca as putea ..as merge cu ea in orice oraș ar alege dar am un job de care nu ma plâng si pe lângă asta si facultatea mea. Prietrnii imi spun ba sa ma despart de ea pentru a-i da șansa sa se bucure de libertate si de prilejul de a cunoaște oameni noi ...ba sa ii bat apropouri sa vina in bucuresti (ceea ce nu am facut pana acum)

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si aia 300 km crezi ca nu te uita cand merge la altul? Ele stiu sa minta dar cand ai prins-o in act iti cade rau, ele se buruca cand dau de cineva care pleaca departe de casa la munca sau lucreaza si ele sa nu faca nimic. Cauta una din apropiere sa o ai in vizor si sa te asiguri daca e serioasa sau nu

| Zenithf a răspuns:

Bate-i apropouri.

| Drolja a răspuns:

Tu eşti lesbineaua de adineauri?-cea fără păreri?
Prietena ta de la distanţă nu vrea să continue această relaţie. Distanţa dintre voi e prea mare ca să fii aşa de sigură de devotamentul ei faţă de acest tip de relaţie.
Şi mai e o chestie, poate fata chiar vrea să fie serioasă şi să îşi vadă de facultate, nu să dea limbi şi să-i faci tu degeţici.

| mihai69 a răspuns:

Eu cred că dacă era ceva serios între voi, ea singură ar fi spus că va face orice e posibil doar ca să vină acolo unde ești și tu.
Opinia mea? nu merită să investești timp, bani și sentimente cu ea. E o profitoare.

| neutrino a răspuns:

Si ea, dar si prietenii tai au dreptate.

| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i parerea ta. Nu e cazul sa mergi in alt oras dupa ea, Bucurestii au cele mai bune facultati in aproape toate domeniile si tu gasesti mai usor de lucru.
Sunt numai 4 luni, daca nu reusiti sa gasiti o cale comuna, probabil ca ar fi bine sa treci mai departe. In Bucuresti vei gasi si o gramada de fete.

| Felys a răspuns:

E greu cu relatiile la distanta, totusi faptul ca stai in capitala, chiar nu poti gasi pe cineva din apropiere, de ce trebuie sa fi incurcat cu cineva de la distanta, acest gen de relatie aduce mai mult disconfort decat placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"De 4 luni am o relație cu o fata de 19 ani si" la 300 km distanta intre voi tu chemi aia relatie? mintete tu asa in continuare.

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Relatiile la distanta,nu prea merg. Si asa cum ai zis si tu " ochii care nu se vad, se uita", asa este. Va trebui sa ii dai drumul, sa se bucure de libertate. Mai sunt pesti in balta. Si nu te gandi ca ea era *un peste special* si alte chestii de genu... Sunt o gramada de fete cu personalitati diferite, care trebuie descoperite.
Succes!