| AndreeaRaciu02 a întrebat:

Am 21 de ani si inca sunt virgina. As vrea sa ma dezvirginez dar imi este frica de parinti. Poate pare ceva anormal, dar cand eram mica tatal meu tot facea glume ca nu lasa pe niciun baiat sa se atinga de mine. Si da, am un prieten, el are 23 si este si el virgin. Chiar imi este frica de parinti si nu stiu ce sa fac!

16 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ma sinucid...adio

| darrio2007 a răspuns:

La varsta ta deja ai iesit de sub controlul parintilor. Si trebuie neaparat sa le spui? Că doar nu se culca cu voi in pat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face numai după nuntă, daca esti pregatita, casatoreste te cu acest băiat, si după poti face sex cît doresti fara frica părintilor, deoarece le vei spune ca vrei sa te casatoresti, îi chemi si pe ei la nuntă si gata, dar nu face sex inainte de nuntă niciodată, ce daca esti virgină? Ce esti singura virgină din lume? nu, sunt multe fete si baieti virgini, si sunt mai mari ca tine.

| NOBODY a răspuns:

Vorbește cu ai tăi
și roagă-l pe tatăl tău
să te ajute.
if you know what i mean

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te maturizezi. Nimic altceva. Orice vei face si indifernt de varta pe care o vei avea, mereu vei ramane fetita lui taticu si mamica. Cu o astfel de conceptie ai absolut toate sansele sa ramai fata batrana si virgina pana la moarte. Trezeste-te, maturizeaza-te. Curaj. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Să ieși din ou!

| neutrino a răspuns:

Este bine sa cresti cu frica de parinti si nici nu trebuie sa te grabesti.

| Emilian65 a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat, faceti pasul vietii, casatoriti-va, si apoi puteti face sex fara sa aveti nevoie de acordul parintilor.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai ce, esti verificata zilnic de parinti sau trebuie sa le dai raportul. Ma rog, intr-o relatie f stransa cu copiii unii parinti afla din conversatii prietenesti. In cazul tau eu cred ca parintii tai nici nu-si inchipuie ca tu esti inca virgina la 21 si nu cred ca isi mai bat capul prea mult cu asta. Mai ales daca baiatul ala e acceptat de ei eu nu as avea nici o grija de nimic. Hai, la treaba, viata e scurta, nu mai sunteti copii.

| UnBroken2016 a răspuns:

Ai 21 de ani si inca iti este frica de mami si tati? Vai de capul meu.

| Kira5854 a răspuns:

Ai trecut cu 6 ani varsta legala pentru sex...
Tu la 21 de ani inca stai cu parintii?
Inca le spui tot ce faci?
Si daca le spui, ce iti pot face pentru ca ai facut sex... hai sa fim seriosi, esti adult acum, poarta-te ca un adult.

| Bernardus a răspuns:

Varsta de consimtamant sexual in Romania este de 15 ani, iar de la 18 ani esti complet responsabila de orice actiune a ta. De la 18 ani esti considerata adult. Tatal tau facea glume legte de asta, dar chiar crezi ca o sa iti faca ceva? O sa te pedepseasca, sau ce? Nu mai esti o fetita, si probabil ca tatal tau constientizeaza asta. Incepand cu 20 de ani, parintilor ar trebui sa nu le mai pese cu cine te culci ca la 16 ani. Cel mai probabil nu o sa le pese, atat timp cat tu il iubesti si el te iubeste. Si oricum, nu mai esti o copila, si ai putea sa ascunzi asta de ai tai, doar nu or sa te duca cu forta la ginecolog :-). In concluzie, daca ai varsta potrivita si e de comun acord, singura persoana care are ceva de zis despre cu cine faci sex este fratele/sora ta. Daca sunteti siamezi.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Nu au ce sa iti faca. Esti majora. Efectiv poti sa ii si ignori.Sau sa nu le spui.

| eluveitie13 a răspuns:

God ai 21 de ani, poti sa faci ce vrei. Atâta timp cat te simti pregătită psihic si fizic pentru asta de ce nu încerci sa "explorezi" ceva nou si de ce nu si plăcut. Dar înainte de toate invata sa fii independentă si ia-ti via in propriile mâini; nu o sa-ti petreci toata viata cu ai tai ci cu bărbatul pe care îl iubesti. Good luckwinking

| setmefree a răspuns:

Ai 21 de ani. La varsta asta esti deja o persoana matura care nu ar mai trebui sa depinda de parinti. Eu la 18 ani deja locuiam cu 2 prieteni cu care mergeam la facultate, nu mai eram pe banii parintilor.

Parintii tai nu mai au aceeasi autoritate asupra ta cum aveau la 16 ani.

| ingerashkuaripi a răspuns:

Sfatul meu este sa o faceți, ca este vorba despre dragoste si sunteți 2 oameni maturi.Nu trebuie sa stie ai tai.