| DeliaDelis a întrebat:

Buna TPU am ajuns sa postez aici deoarece sunt foarte ingrijorata de cateva zile. Ma numesc Delia si am 16 ani jumate si am o relatie stabila cu prietenul meu de aproape 1 an, mi-am inceput si viata sexuala cu el dar sa va spun ce ma nelinisteste.

Am facut sex cu el neprotejat de mai multe ori, cert este ca de fiecare data o scoatea cu 1-2 minute inainte sa ejaculeze.

De cateva zile am ineput sa am niste simptome cum ar fi durere in capul pieptului, burta si cand urinez ma ustura foarte tare.

As putea fii insarcinata?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da clar e ceva ai in tine ori ai luat viermi de la el sau tia daruit un copil

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este vorba de nişte simptome care NU au legătură unele cu altele.
Durerea din "capul pieptului" nu are nici o legătură cu celelalte două simptome.

Durerea de burtă şi usturimile la urinare pot indica o infecţie urinară ( o cistită ), sau o simplă răceală abdominală, ori chiar o anexită ( răceală la ovare )...

În privinţa sexului NEPROTEJAT, aici este o altă "discuţie" - vezi răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| h3r a răspuns:

(Nu tu ești cea cu avortul? Sau nu ești sigură pe sarcină?)

Din moment ce faci sex neprotejat, e clar că te riști!
De ce nu faci un test?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A face sex neprotejate exista sanse de 85% de a ramane insarcinata, chiar daca pretenaru' a scos membr' afara din membra el tot a eliminat un gram de sperma, dar nu simte asta, atat cat trebuie ca un nebun de spermatozoid sa violeze un ovul de-al tau si uite-asa o punem de-un botez

| VladGH a răspuns:

Iata consecintele inceperii unei relatii de la 14-15-16 ani si cind le spui ca nu este bine, traitiva copilaria, sar si zic : " ce intelegi tu din toate astea ".

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Nu.
Capul pieptului e din cauza stomacului.
Burta te doare tot de la stomac, si faptul ca te gandesti accentueaza durerea.
Si de usturimea cand urinezi e posibil o infectie.
Dar de ce nu va protejati?

| NickName01 a răspuns:

Problemele astea se rezolva repede, dar cu scuzele de rigoare da-mi voie sa aduc in discutia provocata de un astfel de exemplu de viaţă, faptul că există probleme mult mai grele...

Majoritatea relaţiilor în care cei doi "consumă" relaţia şi stau împreună un timp mai indelungat înainte de "dorita" căsătorie, nu mai au nici o şansă să ajungă la ea!

Păcatul desfrânării nu stă degeaba! Murdăreşte sufletele, încât chiar şi cel mai decăzut depravat îşi doreşte ulterior altceva decât o "victimă" umilită a imoralităţii...

| igrek a răspuns:

Hai o data, hai fie de 2 ori...dar te mai si protejezi ca nu esti prost mai ales ca tu ai doar 16 ani.

| vali4789 a răspuns:

Lui i-ai spus toate astea?

| Raul5765578 a răspuns:

Nu esti insarcinata si cu usturimea poate fi o infectie