| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit de multe ori din partea prietenilor pe care ii aveam spunand ca sunt prea buna pentru ei. Ma gandeam la asta ca la niste cuvinte spuse asa... Pana cand mi s-a pus pata, de ceva timp, pe un baiat. Chestia e ca nu ma consider destul de buna pentru el. Ma intreb mereu ce sanse am, si de ce imi da de inteles ca si el ma place? Mi-a spus o data intr-o discutie "mamei mele i-ar placea de tine". Nu e genul care sa-si bata joc, il stiu de 5 ani. Stiu ca s-a indragostit de multe ori, dar nu a stat cu vreo fata, pentru ca nu a vrut. Vrea ca fata sa "alerge" dupa el. Mi-e frica ca in incercarea asta as putea sa par o disperata. Pana acum, sa zic, nu cred ca am facut prea multe ca sa par disperata. Decat 1-2 sms-uri pe luna in care il intrebam ce mai face si cate un apel in care vorbeam de la 40 de minute chiar si pana la 2 ore, ce mai vorbeam pe facebook, dar si atunci il lasam pe el sa-mi scrie primul. Si totusi... De ce eu? Mi-l imaginez alaturi de o bruneta, 90 60 90, inalta, frumoasa, desteapta, care are toate calitatiile, chiar alaturi de "fata perfecta", nu alaturi de mine.
Cand vad un baiat mai dragut, sau cand vad un film, un cuplu care sa plimba pe strada ma gandesc la el, nu pot sa mi-l scot din cap. Am o gramada de motive sa nu ma mai placa, dar vad ca tot ii place. Am incercat sa-l uit. A mers 3-4 luni, pana cand m-a sunat. Astept de foarte mult timp un motiv sa ma faca sa nu-mi mai placa de el. Macar sa stiu ca iese cu alta fata, dar nici macar asta nu face. Cand e sa-l sun vorbesc minute in sir fara sa ma opresc, cand eu cu alte persoane nu schimb o vorba toata ziua. Stiu ca pot sa-i zic ce gandesc eu cu adevarat, e o persoana foarte deschisa, si nu ma judeca cum stiu ca ar face altii, cand spun ceva gresit imi explica frumos ce am gresit, fara sa ma faca sa ma simt aiurea. Ba chiar mai spun si chestii tampite dar nu-l deranjeaza nici astea. Mi-e frica doar sa nu spun ceva si sa par o proasta. Mi-a zis de multe ori ca il fascineaza faptul ca am talent la desen. Apreciaza foarte mult orele si anii de munca ca sa ajung sa fac un desen cat de cat calumea. Anul asta eu vreau sa dau la facultatea de arte. Mi-a propus de multe ori ca dupa ce termin cu admiterea sa il "invat" sa deseneze. Eu cred ca asta e mai mult un pretext sa socializam 2-4 ore, ca daca vroia sa deseneze se apuca si singur. Mi-e rusine mie sa nu-i fie lui rusine cu mine, sau in fata prietenilor lui. Cum sa le zica ca eu am luat 7.60 la BAC cand el a luat 9.90. Eu nu ma scot cu matematica, engleza, franceza si mai stiu eu ce. A fost incantat cand a auzit ca m-am apucat de sport, stiind ca sunt o lenesa absoluta.

Nu stiu daca sa incerc sa fiu cu el, daca am sanse sa fac din asta o relatie de lunga durata si cu final fericit, nu vreau sa stric nici prietenia dintre noi. Nu as face crize daca ar sta cu o alta fata, dar macar sa fie la fel de buna ca el.
Dupa ce termin cu admiterea, la care vreau sa scot undeva peste 9.50 numai astfel o sa ma mai scot si eu (din punctul meu de vedere) as cam vrea sa-l invit undeva sa il "invat" sa deseneze, sau sa alergam cateva ore, stiind ca si-ar dori sa faca mai mult sport decat face acum.
Uneori imi vine sa renunt, alteori ma intreb ce am de pierdut daca incerc... Chair nu stiu ce sa fac.

Astept sfaturi, pareri si fara jigniri ca n-am nevoie. Scuzati greselile gramaticale. happy

3 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

E genul de baiat care zboara din floare in floare, asta dupa ce le "ofileste" iar faza cu mamei mele iar place de tine e fumata de mult, nu stiu cum de prietenii tai te cred asa de buna pe cand tu pui botul la asemenea vrajeli. Daca vrei sa fi si tu una din acele fete care alearga dupa el n-ai decat sa te imbolnavesti singura

| RAY a răspuns:

Ala e mascul adevarat, imi place bravo lui, mai alearga dupa el poate ca te va vrea intr-un final

| e1xtz a răspuns:

Cat de simpla este 'dragostea' la varsta ta, si cat de mult o complici tu!

'Artisti' neintelesi, ca alta idee nu imi vine.