| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Am avut o relatie cu un baiat,care s-a incheiat in luna iunie.El mai tinea legatura cu fosta lui iubita,ceea ce nu ar fi fost o problema,doar ca am aflat ca el ii folosea cardul ei de credit,mergea sa o viziteze la ea in oras, lucruri care mie nu mi s-au parut normale.
Si au aparut certuri pe tema asta,ne-am indepartat,iar in ultimele luni ale relatiei,abia daca mai vorbeam cateva minute pe zi.
Ultima discutie pe care am avut-o s-a incheiat cu el blocandu-ma pe toate retelele de socializare si zicandu-mi : "mi-e sila de tine si de tot ce a fost intre noi,nici macar prieteni nu o sa ramanem".
De cateva zile,m-a scos de la block si a inceput sa imi trimita mesaje si sa ma sune, m-a intrebat daca mai sunt suparata pe ceea ce s-a intamplat si lucruri de genul asta. A inceput sa-mi zica ca s-a simtit rau,ca e cu moralul la pamant din cauza relatiei noastre si ca s-a mai gandit sa ma sune si inainte.
Si in toate mesajele e foarte dragastos,amabil, foloseste alinturi,ceea ce mie mi se pare deplasat,pentru ca nu mai suntem impreuna.
Eu nu inteleg de ce face toate lucrurile astea acum. Eu l-am lasat in pace,nu l-am mai cautat, pentru ca mai mereu eu il cautam.Plus ca el mi-a zis, inainte de a ne desparti, ca vorbeste cu alte fete ..si nu prea se leaga.
Voi ce credeti, ce parere aveti?
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Probabil i-a luat tipa cardul de credit și i-a dat cu jet! Nu este exclus ca atunci când se ducea să se vadă cu fosta lui iubită să fi făcut și sex de dragul vremurilor trecute, iar acum respectiva să-l fi lăsat cu buza umflată și bineînțeles ce poate să facă decât să se întoarcă la toanta care i-a acceptat toate mizeriile, toanta fiind tu.
Poți să i-o retezi scurt, parcă îți era scârbă de tot ce-a fost între noi.
Cunosc un tip care se ocupa cu mizerii de astea, gen se despărțea de ea, încerca să se combine cu altele, primea jet, apoi se întorcea de unde a plecat.
Relația lor a durat 3 ani, apoi s-a rupt iremediabil ceea ce mi s-a părut perfect normal. Acum e cu o slută pe care nu dă doi bani, deși el e mai urât la suflet ca ea.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai indicat mod de a reactiona in privinta un ''jeg uman'' este aceea de a-l scoate definitiv din viata ta. Gandeste-te rational si nu da curs unor eventuale impulsuri sentimentale. Mult noroc in viata!

| Freya1 a răspuns:

Nu sti ce s-a intamplat? Nu il mai trebuie la cealalta, nu mai poate merge la ea, nu mai are benefici de pe urma ei iar tu inca mai ai ceva sentimente pentru el daca inca mai accepti sa vorbiti dupa ce ti-a spus ca ii e sila de tine.
Daca nu vrei sa fi rezerva lui la care se intoarce si de care isi va bate joc curand inca o data, ignora-l.

| benny7 a răspuns:

Numai tu hotărăşti pentru că tu eşti cea care ştie totul despre tine şi despre relaţia voastră.
Şi asta fără a-ţi lua în schimb angajamente...

| Anabela777 a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui sa-l ignori, iar daca tot insista cred a venit randul tau sa-l blochezi pe toate retelele de socializare.

| shadyarva a răspuns:

Treci mai departe.