| simona_3709 a întrebat:

Buna TPU.Am cam o mare problema.
Dupa ce m-am despartit de prietenu` meu ( cu care am stat 4 luni) el a inceput sa aiba o atitudine idioata. Se comporta imatur. Ma insulta, se tinea dupa mine ca sa ma enerveze, facea glume proaste chiar foarte proaste la adresa mea.
Am inceput sa cred ca e frustrat si cam obsedat sexual pentru ca glumele erau chiar deplasate, am inceput sa cred ca de abia acum il cunosc cu adevarat si ca am iubit ceva ce nu exista.
Cu toate astea m-am sarutat cu un coleg de al lui crezand ca asa o sa ma lase in pace, am vrut sa vad daca face toate astea pentru ca mai tine la mine sau face asta pur si simplu sa-si bata joc.Am avut o surpriza pentru ca el a inceput aproape sa planga, s-a enervat, etc. Din toate astea mi-am dat seama ca totusi tine la mine. Asa ca m-am dus la el si i-am spus ca eu il iubesc si ca nu pot sa stau fara el chiar si atunci cand are atitudinea asta.
Totul a revenit la normal dar se schimba de la o zi la alta, face pe durul si pe importantul dar de fapt nu e. Nu stiu ce sa fac ca relatia mea cu el sa mearga mai bine. Avand in vedere ca uneori ma vorbeste pe la spate cu prietenii si ma face in tot felul. ce sa fac? Sa vorbesc cu el si sa-l fac sa inteleaga ca asa nu mai o sa tina mult? ( desi nu prea merge pentru ca e neserios) sau sa o termin pur si simplu?
P. s: nu stiu cat de idioata e intrebarea poate suna stupid scuze dar habar nu am ce sa fac. Dau sfaturi, sunt buna la teorie dar practica ma omoara.
Mersi. Fundita` >big grin

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E clar ca e un imatur care face pe durul in fata altora...sa dea bine,cum se zice,desi face mai repede pe fanfaronul!

El n-o sa se schimbe prea curand,sa fim seriosi,deci, intrebarea e: vrei un baiat cu acel comportament sau cauti perechea potrivita?!

Eu zic sa fi mai drastica cu pretendentii si sa stii mereu, clar ce meriti de la viata!

5 răspunsuri:
| simona_3709 explică:

Hey big hug multumesccc
m-ati ajutat tare mult. Chiar aveam nevoie de asta.
I-am dat fundita lui perfect pentru ca merita. raspunsul tau mi s-a parut cel mai dur dar totodata si cel mai bun.
Multumesc tuturor pentru sfaturi.
p.s:Am renuntat la baiat, nu meritabatting eyelashes

| Twp3w a răspuns:

Eu zic totusi daca ai vazut ca te iubeste cu adevarat si tu chiar tii la ell sa ramai cu el! Si cum ai zis ca o plans si so enervat asta inseamna ca tine la tine si ar trebui sa ii spui sa se schimbe prntru ca nu-ti place atitudinea lui... Daca vezi ca tot din adins o face si efectiv nu isi da putin silinta nu merita o relatie asa degeaba...sad! Ai rabdare, timpul le rezolva pe toate :*

| dutsa24 a răspuns:

Dea.interesanta poveste...imi place cum gindeste se vede ca te comprti ca un om matur. faptul ca te-ai sarutat cu un prieten de al lui ai facut bine...
spui ca este neserios? stiu ca este greu sa vb cu el dar incearca atunci cind el te calca pe "coada"fiind "inervata"sa ii explici intrega situatie si sa ii spui ca se comporta mai ceva ca un copil de gradinitaiar la final sa incerci sa ii spui ca daca o mai tine asa relatoa nu poate continua big grin
speer ca un pic am clarificat situatia?

| Hiuga0 a răspuns:

Dai una!laughing

| Hiuga0 a răspuns:

Scz raspunsu era asa : Dai una sa vezi ca nu se mai tine dupa tinewinking!