| deea_4556 a întrebat:

Buna all. Ms ca ai citit tot big hug Am si eu o intrebare legata de mine si de prietenul meu. Deci eu am avut o relatie care mergea cat de cat bine. dar cu multe certuri pana acum o saptamana cand m-a sunat o prietena sa ies afara eu cu prietenul meu si ea cu un tovaras de-a lu prietenul meu cu care m-am sarutat in iarna cu el la un bal (nu eram impreuna cu el cand m.am sarutat cu amicul lui. doar ma suna sa tot iesim si asa) el a inceput sa se enerveze cand a aflat ca vreau sa ies cu ei deoarece zcea ca-mi place de prietenu lui si ca ma holbez la el. dp ce ne-am certat mi-a tras o palma. Am plecat si ne-am despartit pentru acea palma si mai zicea si la toata lumea ca sunt curva ca i-am cerut lu un baiat idu. Trecuse 3 zile de cand nu mai daduse nici un semn de viata iar dupa 3 zile primesc mesaj daca mai sunt suparata pe el ca ii este dor de mine sa ma vada zambind alaturi de el. ca ma iubeste si ca am gresit aman2 etc. Eu tin enorm de mult la el si imi pare rau ca s-a auns din nimic la astea dar stiti voi orgoliul de fata.
Nu zic ca nu am nicio vina dar daca tinea la mine nu cred ca facea chiar asa. sau putea macar sa`si ceara scuze. dar.oh go on
Intrebarea este : cum ar trebuie sa ma comport si cum ar trebui sa vorbesc cu el cand ma baga in seama? sa-i arat ca eu chiar mai tin la el sau sa-l tratez cu indiferenta incontinuare chiar daca sufletu`mi plange? Funda normal happy

7 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Salut Andreea,e foarte josnic ce a facut,puteati ajunge la o discutie amiabila,decat sa recurga la gestul pe care la facut,nu are incredere in tine si nu stiu,dar scuzele erau bine venite. Tinea la tine,te tragea de-o parte si te intreba,e cel mai bine pentru amundoi,o discutie mai departata de restul lumii,nu sa recurga la gesturi care pot faramita tot ce simte o fata pentru un baiat,a spus la lume ca esti curva,macar stie ce trebuie sa faca o fata sa fie curva? Te-a jignit,sper ca daca te duci la el sa nu patesti la fel,n-as putea sa iti spun ca mi-e dor de tine,ca vreau sa te vad zambind alaturi de mine,dupa ce ti-am facut,nu e de ajuns sa auzi de la lume,trebuia neaparat sa vorbeasca cu tine,vedeai barem ca nu are incredere in tine,ii explica-i,pe parcurs ii castigai increderea si azi lucrurile stateau altfel. Daca iti face rau sa il tratezi cu indiferenta,nu e bine sa faci asta,dar daca te vei duce la el,usor cu sentimentele, lasa-le mai ascunse, sa vada si el ca intr-adevar te-a afectat lipsa lui de incredere si sa incerce sa o castige din nou.Salut! Numai Bine!

| niki a răspuns:

Iti place sa fi batuta si injosita? gandeste-te la tine si impresia ce o dai la toata lumea daca accepti asa ceva. prima palma vine mai greu, urmatoarele curg...devine obisnuinta, sa nu crezi promisiunile lui ca nu va mai repeta, cu siguranta daca a facut-o o data o va mai face! ai grija de tine.

| Tequila a răspuns:

Ar trebuii sa fii indiferenta, daca insista in legatura cu faptul ca te iubeste alea alea incearca sa il ierti tongue

| Eeu a răspuns:

Cel mai bine este, zic eu, sa-l teatezi cu indiferenta. Pentru ca un baiat daca te iubeste cu adevarat nu da in tine.

Si poate ca daca nu`ti dadea acea palma puteai sa-l ierti.

Dar gandeste`te ca de la o palma se ajunge si la alta si tot asa.

Daca vrei sa mananci bataie e treaba` ta.

Cand te baga in seama vorbeste cu el. arata`i ca nu`ti mai pasa. si ca prin acea palma a distrus o iubire`. asa se va simti si el ranit daca te iubeste.

Mai bine sa iti planga sufletul decat sa iei bataie, nu? Aici e alegerea ta.

Daar sa stii ca mai exista baieti in lumea asta. nu e singuru`.

Asa ca bafta. da` cel mai bine cred ca ar fi sa fiti doar prieteni. sau poate si mai putin.

Da` daca zici ca tii asa mult la el. fiti prieteni si gata. happy

Sper ca te-am ajutatwinking.

:*

| laviii a răspuns:

Trateaza`l cu indiferenta si vezi daca ma`i da un semn de viata spune-i : ' dupa ce mi-ai tras o palma si mai zici ca`s curva ma intrebi daca mai is suparataraised eyebrows' trateaza`m cu indiferenta catva timp si daca insista si isi schimba comportamentu imapacate cu el daca nu, NU. SPER CA te-am AJUTAT:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasal dracu in pace ce naiba a tras in tine si acum te intreaba daca mai esti suparata? apoi...dal dracu si vezeti de viata ca mai sunt baieti

| Kitty2095 a răspuns:

Pai eu cred ca trebuie sa te impaci cu el daca tii la el si daca il iubesti dar asta depinde doar de tine