| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Sunt clasa a IX intr-un liceu din Pitesti...ma rog...problema mea esta ca sunt vreo 4-5 baieti care sunt cu mine in clasa care fac misto de mine au tot felul de glume proaste. Poti sa le zici orice, orice replica, orice o insulta, sunt imposibil sa-i opresti din glumele proaste pe care le fac. Pur si simplu cand ma trezesc dimineata si trebuie sa plec la scoala imi vine sa nu ma duc si sa ma plimb pe strazi decat sa ma duc la liceul ala! Nu stiu dati; va si voi cu parerea. M-am saturat de a dreptul sa ma duc in clasa aia! Problema este ca eu nu sunt obisnuit cu "mistourile" astea deoarece in scoala generala eram foarte bine vazut, adica nimeni nu facea glume cu mine sau ceva de genu.Eram unul dintre cei mai placuti din scoala, dar acum la liceu e cu tot altceva! Si in pauza astept cu nerabdare ora doar ca sa nu vina si sa faca misto de mine!

3 răspunsuri:
| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Pai ce-l mai bine ar fi sa te transferi altfel nu ai ce face! sau fi barbat si indura

| Vanne a răspuns:

Pai, nu stiu cu ce te-ar ajuta fiindca eu sunt a VI-a si nu prea stiu multe... dar totusi pot sa iti dau un sfat: Poti sa ii ignori pur si siplu, si daca ei o sa vada ca tu nu le mai dai replici o sa se plictiseasca la un moment dat si o sa te lase in pace. Deoarece, tu, raspunzandu-le mereu si mereu ei vad ca tie nu iti place si te jignesc numai ca sa te faca sa te simti rau. Deci sper ca sfatul meu sa te ajute.

| ciprianb a răspuns:

Eşti bărbat sau? Dacă stai şi înduri normal că o să continuie cu mişto-ul, o să te ia drept fraierul lor. Legea pumnului ai putea să o aplici, dar eşti într.o instituţie.