| inger02 a întrebat:

as avea nevoie de multe pareri si sfaturi! dau funda! e o fata in scoala care e foarte invidioasa pe mine mereu incearca sa faca rautati sa ma enerveze si dupa cateva zile vorbeste cu mine. astazi ma enervat. cum sa fac sa nu mai tac sa am si eu mai mult TPU sa fiu mai rea. sunt prea buna si ai las pe altii sa zica ce vor.
dar am inceput sa ma satur. ce sa >fac? cum sa fac > ce atitudine sa adopt? funda si dau voturi

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Invidia si rautatea este razbunarea...stim noi a cui. Cu siguranta esti mai presus decat ea cu ceva si se oftica din cauza asta. Unele persoane fac special asa ca se se enetveze cealalta. Recomadarea mea este sa fii indiferenta si sa te faci ca nu iti pasa de ce spune ea, vei vedea ca la un moment dat, va fi ea foarte impacientata ca nu te mai enervezi si atunci va muri si mai mult de ciuda.Incearca asta si cred ca o vei linisti, sau se va linisti singura.Bafta!

1 răspuns:
| AncutzaDragutza97 a răspuns:

Asa e si situatia mea laughing totul e sa o ignori. cand vine la tine sa-ti zica cv, o ignori deoarece se va simti inferioara si nu va sti ce reacti sa aiba. daca te jigneste, sa nu taci si sa o jignesti si u. cu cat vei fi mai buna decat ea, cu atat te va invidia mai tare laughing si u trebuie sa te bucuri pentru ca e felul in care iti arati superioritatea laughing