| IATBF a întrebat:

Am cateva intrebari pentru. voi si sper ca ma puteti ajuta fara sa ma judecati sau sa ma criticati.
Ideea este ca vorbesc cu un baiat pe facebook de ceva timp, un baiat pe care il plac dar care nu stie asta. Vreau sa ma cunoasca (,) ca si persoana, vorbind cu mine, iar apoi sa ii spun cine sunt.
Iar intrebarile sunt:
1) Cum pot sa il surprind?
2) Cum pot face sa par misterioasa si interesanta?
3) Cum ii pot starni interesul?
4) Cum l-as putea face sa ma simpatizeze?
5) Ce le place baietilor cel mai mult la o fata (exceptand corpul, ma refer la trasaturi morale)?
6) Cat timp credeti ca ar trebui sa vorbesc cu el astfel incat sa ma cunoasca indeajuns de bine?
7) Cum iti poti da seama din privirea unui baiat ce simte pentru tine? In cate feluri poate privi un baiat o fata?
8) Credeti ca o fata poate face un baiat sa o placa foarte mult doar pentru caracterul ei?
Mentionez ca suntem la gimnaziu, in aceeasi scoala si ne vedem oarecum rar.
Va multumesc de intelegere si va rog sa ma ajutati cu cat mai multe raspunsuri posibile.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Daca obisnuiti sa vorbiti pe facebook si nu in viata reala nu prea ai cu ce sa il surprinzi. L-ai surprinde placut daca i-ai spune ca il placi iar sentimentul e reciproc.
2) Poti parea misterioasa lasandu-l pe el sa descopere unele lucruri despre tine. Ma refer sa nu fii ca acele fete care "se ofera pe tava".
3) Daca si el te place iti vei da seama ca e interesat de tine.
4) Poti face glume, sa fii draguta asa te va considera de treaba.
5) Baietilor le plac fetele sincere, glumete, care sa nu se supere din orice.
6) Iti vei da seama singura cand va cunoasteti cu adevarat.
7) Daca te priveste mai mult de cateva secunde inseamna ca sigur se gandeste la cevain legatura cu tine. Si daca observi ca te studiaza poate chiar e interesat.
8) Daca nu pentru caracter atunci pentru ce? Cand te place numai pentru corp atunci aia e doar o atractie fizica.

| cristimihailov a răspuns:

1. Poate ar fi bine sa nu il surprinzi, ci totul sa vina de la sine.

2. Misterul e ok pana la un punct. Dupa... nu prea.

3. Baga-l in seama si vorbeste cu el. Invita-l la plimbare si sa te cunoasca.

4. Fii tu insati. Daca esti diferita, o sa simpatizeze ceea ce nu esti, si deceptia o sa fie mare.

5. Modul de a fi, de a avea si initiativa, de a fi sincera si loiala.

6. Cat timp crezi, cand simti. Nu este o regula. De preferabil cat mai putin timp posibil. Daca el vorbeste cu tine asa, este disponibil. Daca este disponibil, cu siguranta nu esti singura fata dupa care se uita.

7. Nu stii. Vezi in timp acea privire. Pentru ca la inceput este noutatea, apoi sunt sentimentele.

8. Nu neaparat.