| Pisoiii a întrebat:

Buna TPU.am ceva sa va povestesc.aseara am venit acasa iar parintii mei mi-au cerut telefonul sa se uite in mesaje.eu vorbisem cu un baiat de care esi nu stiau. am intrat mai inainte in baie si mama se juca la laptop si era dat drumul la boxe si se tot auzea acel bazait. cand primesti un telefon.si cand am iesit mama a cerut sa vada mesajele. eu am pornit telefonul am bagat pin-ul si am vrut sa sterg msg dar s-a prins si mi-a cerut sa il dau. eu nu am vrut s-a ridiicat a inceput sa tipe sa ma bata sa imi ia telefonul sa traaga de el sa imi dea palme apoi am tipat si a auzit tata si a venit si i-a luat partea mamei si a u inceput sa ma bata m-au trantit in pat mi-au luat telefonul si eu m-am dat cu capul de ceva si a inceput sa-mi curga sange si din cap si din nas. apoi tata a pastrat telefonul a zis ko sa-l deblocheze si vede el msg si m-a impins sa ma duc sa ma culc. m-am duc la baie sa ma spal pe fata si am obs k imi curgea sange de la cap am venit la mama si s-a schimbat vb altfel m-a dat cu o crema a vb frumos m-am linistit. si la culcare a zis ca ea imii zice tot mie. k are o boala care nu se vindeca nu a vrut sa-mi spuna ce si nu stie nimeni si lu taata nu ii spune decat daca o sa fie aproape sa moara. a 2-a zi tata a plecat cu telefonul meu si cand s-a intors a zis sa ii spun pinul. i-am spus si marele meu noroc a fost ca reusisem printre palmele de aseara sa sterg mesajele.in fine.ma durea si spatele de la bataie. dar sunt confuza. ce sa fac dati-mi sfaturi va rog.nu o sa uit niciodata ce mi-au facut crying sad. dati-mi sfaturi va rog amm nevoie s i cu ce s-a intamplat si in legatura cu mama.sad multumesc frumos

8 răspunsuri:
| georgiana37 a răspuns:

Omg.ce fel de parintzi.ce draq in halul asta.ce ei se gandesc la vorba aia eu te.am facut eu te omor? tu stii ca daca ii reclami l politie pot intra si in inchisoare? nu stiu...cu baiatul ala ai vb chestii intime dragoste chestii din astea? daca nu de ce nu l.ai dat inainte sa te bata.naspa viata.sad

| Pisoiii explică (pentru georgiana37):

Am vorbit si asa.dar si normal ei nu sunt de acord nici sa vb ca intre prieteni.doar dupa ce o sa fiu la facultate. uneori ma gandesc sa plec si de acasa.sau si mai rau.sti tu.chiar nu mai suport ba vb frumos ba nu.sad

| georgiana37 a răspuns:

Te inteleg...u cati ani ai? daca nu esti majora nu cred ca ai my vrea s pleci d acasa.asa ca trebuie sa ii suporti asa cum sunt ca sunt paarintii tai stii.roaga.te si tu in fiecare seara si poate o sa melioreze lucrurile. funda?

| LianaAna a răspuns:

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat cu mama ta si cu tine... nici pe mine nu ma lasa sa "fiu cu un baiat si sa fac ceva" pana la 18 ani. si daca sunt cu un baiat trebuie neaparat sa il cunoasca si maicamea si trebuie sa stie unde ies, cu cine si mereu sa imi dea acordul, cea ce nu se intampla niciodata ma rog stiu cum te simti probabil chiar te simti mai rau decat mine, pentru ca dupa cum mi-ai spus parintii tai sunt mai stricti daca vrei sa vorbim mai mult uite id meu Liana_estrella_marina sper sa te pot ajuta daca imi dai add, adica sa te pot sfatui.

| 354 a răspuns:

Buna.Ma impresionat aceasta poveste, dar eu cred ca mama ta te-a cam santajat adica nu cred ca are o boala mortala, a zis asta doar sa te fac sa ii zici ce scria in mesajele acelea.Dar eu cred ca ar trebui sa ii lasi in pace si sa nu le mai dai absolut nici-un motiv sa te bata sau sa te certe.

| thereisallama a răspuns:

Daca asta chiar e adevar... nu stiu ce sa zic... chiar imi pare rau pentru situatia ta.

| DoarSile a răspuns:

Sincer eu am niste parinti foarte de treaba... adica glumesc cu ei mai una alta. mai fac misto de mama cand am chef. dar nu asa grav cum fac cu prietenii... daca ma intelegeti laughingNu as vrea sa fiu in locu tau dar poate tata-l tau era beat in ziua respectiva

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Frate,pana la urma, ai nevoie de intimitatea ta, dar tu nu ai spus cati ani ai.Incearca sa vorbesti cu mama ta, sa ii spui ca nu ai nimic de ascuns, sa ii ceri incredere.Pana la urma, nu te-au omorat prin cateva palme.Esti copilul lor, si au dreptul sa te educe cum vor si cred ei ca e mai bine.Incearca si tu sa fii mai ponderata.Sa nu arati ca iti e frica, atunci cand iti cere telefonul, sa le arati ca e doar un prieten, sa le arati ca ai incredere ca nu se vor supara.Nu le mai ascunde.Cu adevarat, tu nu ne-ai spus ce mesaje.De prietenie sau intime, in care te intreaba daca "va combinati", asa cum fac mai toti cocalarii din zilele de azi... Vorbeste cu parintii tai si promite-le ca a fost doar o clipa de "panica". Te pup