| Koala a întrebat:

Am o problema puteti sa ma ajutati.Aseara tatal meu a vrut sa stearga un joc si mama a inchis pcu, iar tata a pocnit-o bine. Era beat a inceput sa ma faca in tot felul ex: ticalos idiot prost etc. Bunica sta langa camera mea si a auzit totul a venit si taicamiu vrea s-o dea afara si s-o bata pe mama. Am fost la tataia si i-am zis sa vina acolo la mine sa vada ce poate face. Tataia a venit a incercat sa-l potoleasca dar racnea tare. Tataia l-a luat la bataie. Dupa taicamiu a venit cu toporu si cu ciocanu sa ne dea in cap.Am chemat politia. Politia l-a dus la socola cat timp sta acolo internat? L-a cum reactioneaza.Cand este baut tot timpu face scandal.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi de a voastre sa trec prin tot greul asta.Va implor

Răspuns Câştigător
| Homye18 a răspuns:

Salut. Astfel de cazuri similare cu al tau sunt din ce in ce mai dese in Romania. Marul Discordie ( sa spun asa ) se datoreaza neajunsurilor care sunt din ce in ce mai dese ( principalul motiv dupa parerea mea fiind banii ). Sfatul meu ( cum au spus si alti utilizatori ) ar fi ca mama ta sa divorteze. Daca nu divorteaza este posibil ca toata situatia asta sa degenereze in alte lucruri ( gen crima). Oricum eu iti urez multa bafta.

7 răspunsuri:
| m3m0 a răspuns:

Inteleg ca e foarte greu pentru tine, imi imaginez, si cred ca ar trebui sa-i zici ca "daca te iubeste, sa faca un lucru pentru tine :sa nu se mai imbete".( dar sa-i zici cand nu este beat)

| m3m0 a răspuns:

Aaa, si daca nu intelege de vorba buna, spune-i mamei tale ca ar fi mai bine sa divorteze si du-te cu ea

| blackcat99 a răspuns:

Spune-i mamei tale sa divorteze cat mai repede! daca e violent, adormiti seara si doamne fereste, dimineata nu mai va treziti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, unul, i-asi spune sa faca divort.Ai grija! Este periculos. Daca se intoarce singur acasa cand iese din inchisoare, eu as pleca.Ti-asi indica sa va duceti la o ruda indepartata. Singurul condact fiind telefonul.

| Akuryo a răspuns:

Am o intrebare? mama ta de ce suporta toate astea? mai bine baga divort si gata.

| Valentina24 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai.Insa daca esti maricel gandeste-te sa te cari de acolo. Pacat ca in tara asta nivelul de educatie e ZERO si tot se mai crede ca violenta este o solutie. Sfatuieste-ti mama sa nu mai indure asa ceva, fiecare avem dreptul la o viata linistita! Multa bafta.

| pkroxy a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa chemati politia si mama ta sa divorteze, tot acolo se va ajunge mai devreme sau mai tz