| GiuliaTamas a întrebat:

Buna azi m-am trezit la ora 7 pentru ca nu am putut sa dorm si cand am vrut sa merg la baie pe mama mea nu am vazut-o in sufragerie am auzit un zgomot de pe terasa am mers sa vad si cand am deschis usa mami impingea un barbat in spate ca sa nu il vad atunci s-a si dus acasacrying tata nu a fost pentru ca a fost la servici acum a venit ce credeti chiar credeti ca face ceva?cryingputeti sa imi dati ceva sfaturi?crying

Răspuns Câştigător
| imortal a răspuns:

Omg, nu stiu ce varsta ai, dar e foarte urat ce ai vazut. daca e adevarat ca mama ta inseala cu tine in casa e grav. eu zic sa te duci la ea si sa ii spui ce ai vazut si sa ii ceri explicatii...aici trebuie sa fie foarte convingatoare si sa fi atenta la expresia fetei, daca o sa mai vezi acest lucru si a 2 oara, e clar vorbeste cu tatal tau. nu e normal sa se intample asa ceva, dar sa nu ne pripim poate ca era vreun barbat de care mama ta vroia sa scape nu sa il ascunda, sau impinsul acela era ca o gluma si tu te-ai nimerit exact atunci. oricum trebuie lamurita treaba neaparat vorbind cu mama ta. succes si sa ne auzim cu bine.

22 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Poti discuta problema cu dansa, intre 4 ochi la o ceasca de cafea! Nu este bine sa te implici mai mult decat trebuie si sa iei in calcul presupuneri si sfaturi de aici, in necunostiinta de cauza!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă era un alt bărbat înseamnă că mama ta "ştie" să se respecte cu tine în casă!
Pa, pa.

| cristi202 a răspuns:

Daca ii spui lui tata, vei vedea ce va iesi!, deci stai linistit daca vrei sa mai fie bine pentru un timp acasa la voi, si pina vorbesti cu mama.
Cind vei vorbi cu ea, adu in discutie urmatoarele lucruri:
1)Cine a fost acel barbat
2)Ce a facut cu el? (Sa nu spuna ca a venit instalatorul sa repare ceva la 7 dimineata!)
3)Chiar nu ii pasa de tine?
Fii direct, transant, si vezi ce va raspunde mama ta. Si actioneaza in consecinta.

| Artemisia a răspuns:

Pai eu cred ca ascunde ceva de tine! ar trebui sa ii spui ce ai vazut, sa discutati, lucrurile trebuie clarificate!

| 16.laura.16 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui mamei ce ai vazut. Nu complica (inca) situatia! Poate ti s-a parut doar. Pana te lamuresti, nu lua o decizie importanta.

| mihaibrasov a răspuns:

Eu zic sa ii zici lui taica-tu ce ai vazut daca vrei scandal si distractie in casa. Poate era vreun cersestor boschetar la usa.

| Emeraude a răspuns:

@imortal : 1. Mama ii va da niste explicatii evazive, ca "pentru un copil", nu e o solutie; 2. ce om vine in casa la 7 dimineata ( excluzand hotii)? Si chiar daca era un hot, normal ar fi fost sa anunte imediat politia, deci clar avea ceva de ascuns fata de fiica.
@Giuly, nu stiu cat de reala e povestea ta, mi se pare putin fabulata, dar daca s-a intamplat cum ai relatat, anunta-ti tatal, nu e "frumos" sa traiasca in minciuna, iar tie iti va fi din ce in ce mai greu!
Succes, pa-pa!

Răspuns utilizator avertizat
| Doddel a răspuns:

E grav si daca a facut si daca nu, de obicei barbatul insala, dar maicata chiar are tupeu, ia mai trezeste-te asa devreme sa vezi ce se mai intampla, nu o intreba pe maicata nimic ca stie ca ai vazut pe cineva mai asteapta

| Doddel a răspuns:

Si nu vorbi cu taicatu vb mai intai cu maicata doar daca o mai prinzi

| Doddel a răspuns:

Si nu vorbi cu taicatu vb mai intai cu maicata doar daca o mai prinzi si daca nu deschizi subiectul o data

| GyeBaek a răspuns:

Da, spune-i lui taicatu ce ai vazut.

| Mia a răspuns:

Poate tatal tau o inseala si a vrut sa se razbune...Doar ca el a stiut sa ascunda asta de tine...

| Claw a răspuns:

Eu cred ca este vorba de cinevastraight face si incearca sa-ti ascunda ascest lucru. Vorbeste cu ea si vezi ce-ti spune, de abia atunci decizi ce e de facut. Poate ca nu e nimic si te agiti degeaba.happy
oricum succes!winking

| BubuLina999 a răspuns:

Mai e naspa o asemenea experienta. dar mai bine lamuriti lucrurile ca sa vezi daca este adevarat sau nu... dar sincer nu as vrea sa mi se intample asa ceva...

| sanda_5697 a răspuns:

Eu nu stiu e sa-ti spun dar dupa mine cred kl inseala pe taiktu. tu nu ai intrebato ce facea cu acel barbat pe terasa.intreabo si poate are sa-ti dea un raspuns. dar ce cauta acel barbat in ksa la tine la ora 7.pentru ca maikta la primit in ksa.sincer imi pare rau de situatia asta.

| sanda_5697 a răspuns:

Sa nu-i spui tatalui tau ca s-ar putea sa se ajunga la despartire si tu esti singura care ai de suferit eu am avut parintii despartiti si stiu ce greu este sa stai fara mama sau fara tata langa tine.succes in continuare si vb cu mama ta intre 4 ochii si poate rezolvati situatia asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ufff!
ce pot sa zic vb cu ea si explica-i ce ai vazut sa iti spuna ce este cu barbatul acela! pnt ca meriti o explicatie pentru asa ceva, si cred la randul meu ca o sa te lamureasca in privinta asta dar daca simti tu alceva la mijloc adica ca e 'minciuna' zi la taicato...alta solutie nu existasad!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall ma numesc Biank si sincera sa fiu parerea mea este ca nu iti cunosti bine mama, nu stiu ce sa-ti spun da ar trebui sa vorbesti cu ea intre4ochi si sa ii spui ce crezi, acum pe bune exista multe posibilitati despre ce ar putea fi cu barbatul acelasadam mai patit-o si eu, totusi daca vrei sa vorbesti cu mine:zambetcolorat33

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun ce as fi facut in situatia ta: pe moment, nu cred ca as fi fost capabila sa-i cer mamei explicatii sau s-o intreb ceva referitor la cele vazute. Pe seara, cand tata n-ar fi fost acasa, as atinge-o cu vorbele, pana isi da singura seama ca m-am prins(mami, eu intr-o relatie n-am de gand sa insel, mi se pare un lucru josnic; am vazut un film in care o femeie isi insela barbatul si am ramas uimita vazand cat de tare a durut-o pe fiica lor acest lucru). Cu siguranta va riposta, iti va zice sa fii directa, dar tot nu ceda, las-o pe ea sa-ti marturiseasca, zicandu-i ceva de genul: "nu-mi cere sa fiu sincera cand tu nu esti!". Ea va gasi motive(esti prea mica sa intelegi), dar fii tare si cere-i in continuare explicatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropos: vad raspunsuri de genul: "e grav ca mama ta te inseala cu tine in casa". Sa inteleg ca daca o facea cand era plecata, nu gresea cu nimic sau era iertata pe jumatate? Aoleo, aoleo! Puneti-va in locul fetei, cum v-ati simti stiind ca mama voastra are un amant? Usor de vorbit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afla cine era barbatul ala si tinei mamei tale o morala lunga despre ce face!