| micheilla a întrebat:

Am cunoscut un baiat care mi se pare dragut.Si cred ca incept sa tin la el.Prietenele mele mi-au spus ca el ma place si de ce nu ne combinam etc.Prietena mea a vorbit cu el pe mess si i-a spus ca ma place asa si asa. Ce as putea sa fac? Adica sa faca el primul pas ca asa e normal baiatul sa faca primul pas. El este mai timid si nu cred ca ar avea curajul, dar totusi ceva idei?! Multumesc fundita! Tin sa mentionez ca se comporta foarte frumos cu mine si sufera daca eu ma supar pe el(am patit zilele astea).

Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

Pai incepe sa vorbesti cu el pe net, sa ajungeti sa fiti prieteni foarte foarte apropiati, incearca sa-l ajuti cind are nevoie, fii pentru el o prietena foarte buna. Iar apoi l-ai putea intreba daca te place. In ziua de azi nu e mare treaba sa faca fataprimul pas, tu il faci pe primul iar el pe restul. Dar fii atenta, o relatie puternica se ia din prietenie, in primul rind trebuie sa fiti prieteni, sa aveti incredere unul in celalalt. Succes, chiar vreau sa mearga. pa