| Lora1 a întrebat:

happy Emh... povestea mea este ceva mai lunga laughing
Tot a inceput cand m-am cunoscut cu un baiat de 14 ani pe net, eu am 16! happy Azi ne-am intalnit pentru prima oara in realiate. Ne-am plimbat am mers la pizza, bine ca nu eram doar eu cu el, ci cu inca o prietena de a mea. Era tacut, nu spunea mai nimic, erarusinos si timid, dupa un timp a inceput s-a vorbit chestii d'ale noastre, ignorand prietena mea care vorbea la telefon. Cand sa plec acasa m-a condus pana la jumatea drumului. Dupa ce l-am salutat m-am intors repede sa plec ca ramasesm in urma, dupa o secunda ce m-am intors si mi-am vazut de drumul meu, mi-am dat seama ca el se apropiase de mine sa ma pupe. Imi paruse extrem de rau ca m-am intors sad Fiind un gest aproape nesimtit, dar ce puteam sa fac? Nu puteam sa ma intorc. sad

Dupa ce am ajuns acasa. Am intrat pe facebook si am vazut ca era pus intr-o relatie cu cea mai buna prietena a mea, nu imi venea sa cred mai ales ca ei nici nu se cunosc in realiate si nici nu au mai vorbit.

Baiatul cu care m-am vazut azi, ma considera ca o sora, si imi spune totul, pana la faptul ca incepuse sa imi zica ca ii place de prietena mea. straight face

Am ramas socata! Adica ei nici nu se cunosc vorbeau de 10 minute si el deja o place. straight face WTF?

Dupa asta, prietena mea m-a sunat sa-mi zica ce fel de personalitate are el si cum se comporta afland de la el ca m-am vazut azi. Nici nu ma saluta ci ma intreaba deodata: Cum e "el"? Eu i-am raspuns nah, ce puteam sa fac? straight face

De curiozitate, m-am dus pe facebook-ul prietenei mele sa vad ce vorbeste cu el, el fiind deja declarat ca ii place de ea. Prietena mea cea mai buna are si ea 16 ani la fel ca mine.

Dupa ce mai citesc din conversatie, ajung la punctul in care spun ca vor sa se intalneasca zilele astea, si ca relatia lor a fost pus din cauza unei provocari dinaia stupida (Daca pui "A" te pus ca frate/ sora.) Prietena cea mai buna i-a propus sa tina intr-o relatie o luna nu o zii! La care eu am ramas masca, sa nu mai zicem ca ii facea o groaza de complimente! straight face Si inimioare, pupici!

In momentul in care am citit toata conversatia, am inceput sa devin geloasa, pentru ca el e chiar de treaba si tin la el mult.
Vorbeam pe mess cu el, si el pe facebook cu prietena mea, iar pe mine ma trata cu indiferenta imi raspundea din 5 in 5 minute, pentru ca era ocupata cu ea!

Am inceput sa-mi pus staturi triste (Eu te plac prosule) iar apoi ma baga din nou in seama zicandu-mi : Cine eu? la care eu i-am spus ca nu, ce puteam sa ii spun? sad

Si nah e acolo a inceput sa-mi zica ca sa nu fiu trista, daca sunt trista eu asa va fi si el. Ca nu se merita, daca e prost cum spun eu. Si cel mai rau e ca statusul era pentru el. sad

Ma simt ingrozitor! Simt ca mor pe dinauntru! O urasc pe prietena mea! Dar o si iubesc! sad Ce mi se intampla? Ce sa fac? sad Simt ca ma arde gelozia pe dinauntru. sad

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Santeti copii pregatitiva temele pentru anul viitor nu tampeniile voastre de joaca amoroasa.

| Lora1 explică (pentru mgtow):

Daca nu imi poti da un raspuns la intrebarea mea, nu mai comenta aiurea! Eu fac ce vreau.

| BadLara a răspuns (pentru Lora1):

Nu are cine să-ţi ardă nişte labe peste bot, de-aia "faci ce vrei"...

| Florenta16 a răspuns:

Este si normal. Atunci cand un lucru trebuia sa fie al tau sau credeai ca e al tau, normal ca nu iti convine sa il imparti cu nimeni. Vorbeste cu baiatul respectiv si spune-i ca de el iti place, si ca te deranjeaza ca a pus intr-o relatie, si invita-l TU in oras daca el nu o face. Spune-i prietenei tale cum ca te sfasie cand vezi acolo relatia aia, si fa-o sa inteleaga ca il placi enorm. Bafta si Craciun fericit!

| fede12 a răspuns:

Asa am patit si eu.sad nasoll rau santimenul asta ..eu ma rugam sa se desparta..eram super geloasa.dar cu timpul mi-a trecut! incearca sa-l uiti si fii prietena cu amandoi! Bafta te pup!:*

| iiMoniq10 a răspuns:

Eu zic, sa ramai prietena cu ambii, dar daca spui ce spui, cu ea sa fi mai distantata. Deoarece decat asa prietena sa ai mai bine las-o balta. Si din cate am citit, presupun ca si el te place, dar poate a vrut sa vada cum reactionezi la o chestie dinasta ( pana unde poate ajunge gelozia).Tu asteapta sa se desparta, si atunci clarifica cu el totul, e cel mai bine.
Funda?