| Andreiu68 a întrebat:

Ce parere aveti ca fata sa faca primul pas catre un baiat? De exemplu eu sunt mai timid si nu am curajul ala, nu indraznesc sa fac eu primul pas, dar dupa merge bine ma descurc, ci ca fata sa faca primul pas. Adica daca fata il place/ simpatizeaza eu cred ca nu are nimic daca il face ea, mai ales daca stie ca el e mai timid. Daca baiatul nu face primul pas si face fata, acel baiat e nu stiu cum si bla bla. Ce parere aveti? E musai ca baiat sa faci tu primul pas? Eu cred ca nu

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai dreptate si ele pot face primul pas. De multe ori ai impresia ca da semne sa o bagi in seama ca te place dar daca zici ceva vine cu prostii gen. Ti se parea sau nu e ceea ce crezi

| sierra1 a răspuns:

Că bine zici!

P.S. Stai mai... deficitar cu presiunea din instalație, așa-i?

| OldSoul a răspuns:

Mai sunt si fete care fac primul pas, si nu numai pentru ca respectivul ar fi timid, ci pur si simplu pentru ca ele plac la o prima impresie acel tip si vor sa-si faca simtita prezenta in fata lui.
Ba din contra, asta ar trebui sa fie un exemplu pentru multe din orgolioasele care asteapta mereu ca noi sa facem primul pas, sa insistam, iar ele tot ce fac e sa ne bage bete-n roate.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu e neparat nevoie, dar nu ai siguranţa că fetele care îţi vor plăcea vor face ele primul pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e musai, dacã o fata face primul pas inseamna ca este masculina, asta iti aduce doar probleme.
Daca iti e teama de primul pas, uitate care ce te privesc insistent, daca sunt mai in varsta cu 5-10 ani si sunt interesate de tine, e mai bine pentru ca o sa fie mai usor si o sa te impingã de la spate daca esti mai timid. Iar când te intorci la cele de varsta ta sau mai mici o sa-ti fie usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Dar e stupid să nu fii în stare să-l faci.

| Eduard196 a răspuns:

Fata da semnalul. Barbatul e cel care merge si cere cr vrea. Asa au fost asezate lucrurile

| VICTORTPURO a răspuns:

Daca tu ca baiat esti timid si nu faci primul pas, efectiv pierzi fata, fetele mereu asteapta aceasta actiune din partea barbatului, ele iti pot da semne insa nici gand sa iti zica direct si sa faca ele totul, tu daca nu o sa iti invingi "timiditatea" asa si o sa stai in umbra si o sa regreti fiecare fata pierduta cu care ai fi avut o sansa la o relatie, ia-te in maini ca esti barbat, nu pierzi nimic din asta, este o experienta prin care trec zeci de barbati, cum crezi ca capeti experienta in relatii? doar trecand la actiune, fetelor le plac baietii increzuti in sine si care stiu ce vor si au curaj, la urma urmei tu vei fi intr-o zi capul familiei, asa ca lasa timiditatea si treci la treaba, poti sa ii spui si direct ca o placi, uite asa chiar o sa capeti acel curaj si o sa treci peste timiditate, insa pentru tine ar fi mai simplu sa incepi sa comunici cu ea si sa ii dai de inteles prin gesturi ca o placi, si poti sa o inviti sa iesiti sa vorbiti fata in fata nu prin mesaje, sa va cunoasteti mai bine, iti urez mult noroc Andrei.

| Anapanda a răspuns:

Eu ca fata nu as face primul pas decat daca sunt sigura 100% ca acel baiat ma place, deoarece nu m-as risca sa fiu respinsa. Deci daca vrei ca fata sa incerce cel putin sa faca primul pas dai semne ca o placi daca nu treci peste timiditate.

| Alfred0703 a răspuns (pentru Anapanda):

Si daca ar pune si baietii problema asa? "Nu ma risc ca poate is respins." Sunteti toate la fel, va este frica de un respins, dar voi respingeti baietii pe banda rulanta. Ati luptat pentru egalitate, ati primit-o, tot nu va place?

| Anonima555 a răspuns:

Poți să-i scrii un bilet te plac și semneazate.Eu ca fată dacâ cineva mi-ar scrie așa ceva și dacă se semnează aș face eu primul pas pentru că știu că no să fiu respină. Poți să-i dai altul-i baiat sâi ducă bilețelul. Dacă nu o să te semnezi ea no să știe cine o place.