| Realilusion a întrebat:

Am esti sambata cu o fata la un suc si ne-am simtit foarte bine impreuna. Vorbim pe net si la telefon si cred ca ma place.As dori sa o invit undeva dar nu la un suc, si vreau sa-i dau un trandafir si sa o inrteb daca vrea sa fie prietena mea.Nu stiu unde sa o invit.As dori niste sfaturi unde sa o invit(in afara de film si restauran) si niste sfataturi ce sa fac cand ne intalnim. Dau funda penntru cel mai bun sfat!

6 răspunsuri:
| LordCronos a răspuns:

Pai ce ti-as recomanda eu... Daca nu doresti nici restaurant nici film... fa in felul urmator: du-te la ea, intreab-o care e locul ei preferat din oras si du-o acolo. Ai grija sa ai in portofel macar 50 lei. happy
Eu asa as face daca nu vrei nici restaurant, nici film. happy

| Ðÿdy a răspuns:

Salut!
Hm...pai prima oara gasesti locatia:
-As recomanda sa mergeti in parca pe banca
apoi, vorbiti despre ea:
-o intrebi daca ii place...nu stiu ce...
-ii spui ca este frumoasa, ca ochii ei sunt atat de stralucitaori etc
-si pe urma o intrebi daca are prieten
iar la final:
-Daca ea zice ca nu are prieten, tu o intrebi cu mult curaj daca vrea sa fie prietena ta si apoi daca ea zice ca vrea...ii dai trandafirul
-si in cel mai nefericit caz... daca ea va zice ca are prieten atunci...te prefaci ca iti amintesti ca ai ceva de facut si este urgent si pleci(sper sa nu se intample varianta asta)
Bafta!

| JoMo a răspuns:

Pai...invit-o la p plimbare intr-un parc sau nu stiu in aer liber.In privinta florii... mai bine intreab-o care este floarea ei preferata si cumpara-i floarea care ii place ei cel mai mult si un trandafir de care sa agati in biletel. Sfatul meu!

| JoMo a răspuns:

In parc sau intr-un loc in aer liber la o plimbare.Cat despre partea cu floarea...as zice sa o intrebi care e floarea ei preferata si sa ii cumperi floarea care ii place cel mai mult dar ai putea sa agati de ea un biletel in care sa-i zici ca o placi sau ce simti pentru ea pe scurt.

| AtlantisMe a răspuns:

Tot ca vine Craciunul si or sa se apinda luminile poti sa o inviti sa vezi cum se aprin luminile. Ii dai trandafirul si o cem sa stati langa bradul de Cracin din oras si ii zici sa inchida ochi pentru ca mai ai o surpiza. I-a inchis o iei de maini si o saruti.

| Smilee4Mee a răspuns:

In parc, poate fi seara sau daca stai aproape de mare pe malul mariilove struck:]]