| fumsipraf a întrebat:

Buna TPU.am facut cea mai mare greseala din viata mea.m-am indragostit de un tip super dragut si am hotarat sa ii scriu pe facebook.no am inceput cu ceau ce faci nu stiu ce, iar azi iar la fel iar dupa i-am zis ca vreau sa ii zic ceva, i-am spus ca vreau sa il cunosc, sa imi zica mai multe despre el.nu am stiut cum sa ii spun si i-am zis direct cum va zic si voua. sunt foarte stresata si na nu stiu el nu mi-a raspuns.nu a zis nimic.ce as putea sa fac? nu il pot uita il vad mereu si chiar as vrea sa fim amici nu as vrea neaparat sa fim iubiti pentru ca stiti voi cum e cu dragostea azi e maine dispare dar o prietenie nu dispare asa usor.imi e rusine adica cum am putut sa zic asa ceva si oare de ce sa nu fi raspuns? voi ce credeti? nu ne cunoastem prea mult adica la scoala doar ne salutam si na as fi vrut sa vorbim mai multe nu doar ceau si atat. de cand i-am zis ca vreau sa il cunosc nu am mai vorbit deloc. oare cu ce am gresit? cred ca le-a povestit prieteneilor lui despre ce i-am scris fiindca toti se uitau catre mine in pauza.pff chiar nu stiu ce am facut de l-a deranjat asa tare. daca v-as zice voua hei as vrea sa va cunosc v-ar deranja? imi pare rau ca i-am zis si acum nu stiu ce sa fac sa ma mai bag in seama cu el sa ii spun daca nu macar ceau /voi ce ziceti? funda cel mai bun raspuns si multumesc mult
ps: nu radeti de mine e prima oara cand patesc asa ceva

9 răspunsuri:
| unarab40 a răspuns:

Pai nu ai gresit cu nimic,, e ceva normal, poate si el nu stie ce sa raspunda, afla de la mine ca ar vrea si el sa te cunoasca mai bine si ca asteapta momentul potrivit

| thalyslly a răspuns:

Pai cand il vezi ii zici ceau. poate mai are nevoie de timp de gandire si o sa iti raspunda cand e pregatit. daca nu mai asteapta putin sa treaca perioada de jena si poti sa incepi din nou sa vorbesti cu el despre lucruri banale

| Danysan a răspuns:

Probabil ca acum interpretezi -Poate le-a zis uite fata aia o sa fi urmatoare mea iubita.Nu cred ca vreun baiat ar face urat in momentu in care o fata i-ar spune asa ceva.In sinea lui i-ar creste Inima.E posibil sa nu te placa si de aia nu a zis nimic sau sa fi fost ceva care la dat pe spate -si acum nu stie ce sa faca-poate mai e cu cineva vreo fata sau vb cu ea la fel cu tine-si e intre si intre-Cel mai bine mergi la el si intreaba-l daca il prinzi singur ce l-a deranjat, daca e asa!

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Nu ar trebui sa rada nimeni,e cv normal.E normal ca un baiat sa spuna prietenilor tot dar,nu cred ca radeau de tine, ci doar a spus ca tu il placi pe el. Unii baieti se sperie cand o fata vrea sa ii cunoasca, eu m-am speriat de una, crede-ma, am inceput sa plang efectiv!

| RaluBaby a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca peste cativa ani vei rade amintindu-ti de faza asta! happy Nu iti bate prea mult capul cu asta! E ceva normal sa iti exprimi sentimentele si implica curaj si hotarare. Evident esti o fata care stie ce vrea si ar trebui sa fii mandra de tine. Stai linistita ca, indiferent daca iti imaprtaseste sentimentele sau nu, s-a simtit si el flatat. Nu in fiecare zi patesti sa iti spuna o persoana de sex opus ca te gaseste interesant, atragator, etc. Totusi daca tipul nu iti mai raspunde la mesaje, nu iti mai da nici un semn de viata inseamna ca nu e interesat si ar trebui sa treci peste asta. O sa fie altii care o sa aprecieze sinceritatea ta!winking

| fumsipraf explică (pentru RaluBaby):

Merci tuturor.mi-ati facut seara mai buna. acum ma simt mult mai ok.am analizat situatia de 1000 de ori pana acum de fiecare data intr-un alt mod

| Danysan a răspuns (pentru fumsipraf):

Totusi spui ca ai Inima de Gheata laughing dar dai dovada de un curaj minunat si pentru asta Bravo.O Inima de Gheata nu poate iubii cu pasiune si nu isi poate manifesta Sentimentele cum o faci tu -Modifica aia!

| fumsipraf explică (pentru Danysan):

Am suferit mult, de aia e inimadegheata doar ca vezi nu e. doar am crezut asta pana acum cand m-au coplesit sentimentele din nou.ma intreb uneori cati au curaj sa spuna tot ceea ce simt? desi nu am zis direct ca il plac am zis ca vreau sa il cunosc dar nah te miri cum interpreteaza el asta si na poate el vrea o bad girl who knows? cum sa modific numele? da-mi o idee ca chiar nu stiu

| Danysan a răspuns (pentru fumsipraf):

Incearca sa pui ceva care pe tine te reprezinta-Ceva din prezent si nu din trecut!