| tweety21 a întrebat:

am facut dragoste cu iubitul meu si nu a curs nimic cand am fost la ginecolog a spus ca sunt virgina totusi acusem dragoste cu iubitul meu si nu a curs nimic foar m-a durut, a spus ca poate am himenul elastic dar nu am mai pus intrebari si acum nnu inteleg de ce nu mi-a curs sange si ce este cu himenul elastic ce inseamna asta ca raman virgina sau ce?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea sa ai perforatia din himen mult mai larga decat este aceasta de obicei si in cazul in care si pielita este foarte elastica acest fapt sa-i permita penisului sa treaca prin acea deschizatura fara ca himenul sa fie rupt sau macar lezat.De asemenea ar mai putea fi si posibilitatea ca penisul iubitului tau sa fie un pic mai subtirel si din acest motiv acesta sa treaca prin acea deschidere in loc sa bage/duca cu el himenul in vagin si sa-l rupa efectiv. In literatura de specialitate sunt consemnate cateva cazuri de femei carora la nastere s-a constatat ca au himenul intact.Ai putea ramane cu himenul intact pana in momentul in care vaginul iti va fi penetrat de un penis mult mai gros decat cel actual, sau dupa un numar oarecare de acte sexuale din cauza intinderilor repetate la un moment dat himenul sa cedeze si sa-ti sangereze in acel moment. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Himenul elastic este acel himen care nu se rupe la primul contact sexual. El se rupe dupa mai multe acte sexuale sau poate la nasterea unui copil.

| SuckTheGod a răspuns:

Inseamna ca e elastic si se rupe mai greu, incearca un partener cu un penis mai gros si o sa curga toate alea din tine.