| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica nelamurire:d daca ai facut*o si nu ti*a curs sange(adica ai himenul elastic) daca te duci la ginecolog... te poate considera virgina? ptk himenul e tot acolo... fundita

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca nu ai sangerat nu este echivalent cu himenul elastic. Daor 1% din femei au himen elastic, in timp ce 20% nu sangereaza la deflorare (pentru ca au himen subtire si prost vascularizat care nu sangereaza la deflorare). Dar se rupe.

3 răspunsuri:
| InoTkd95 a răspuns:

Cum a zis si Brigaela... Sunt unele fete care nu simt nimic atunci cand li se rupe himenul si nici nu sangereaza si sunt unele care au dureri ingrozitoare. De exemplu daca faci un sport mai dur se poate ca si din cauza asta sa ti se fi rupt himenul si ca la primul contact sexual nici sa nu fii fost virgina... Dar, in concluzie: nu mai esti virgina straight face

| romulla a răspuns:

Te lasa constiinta?

| Bogdan_5729 a răspuns:

Da normal inseamna ca himenul nu s a rupt trebuie sa te mai straduiestibig grin