| anonim_4396 a întrebat:

Am foarte mare nevoie de ajutorul vostru.
De mai mult de o luna am cunoscut un baiat cu care de cand am vorbit zi de zi.De cateva saptamani ne spunem vorbe dulci si ne-am decis intr-o zi sa iesim.Ne-am. certat" odata deoarece el practica un anumit sport si are multe antrenamente. Apoi am vorbit din nou si am iesit, si ne-am cuplat si totul a fost foarte bine.De cand ne-am cuplat ne-am mai certat dar foarte putin si din lucruri neansemnate pana intr-o zi acnd l-am sunat, si am vorbit la telefon ce am vorbit si i-am spus,, papa" si nu a zis nimic si i-am spus iarasi si am inchis.Inspre seara mi-a zis ceva de genul,, tot un pa esti" si in ziua urmatoare el a fost plecat cu parintii undeva si nu am vorbit deloc.In urmatoarea zi am intrat eu pe el si l-am intrebat de ce nu a mai zis nimic in ultima vreme si mi-a spus ca a asteptat sa dau si eu un mesaj ceva, nu doar el sa faca tot.Am mai vorbit despre relatie si eu i-am spus,, tu cu ale tale eu cu ale mele" dar nu vroiam sa ii spun lucru acesta ca si cum sa ne despartim eu ma refeream prin aceste lucruri ca el tot timpul e cu treburile lui si eu cu ale mele(pentru ca ne-am vazut doar de 2 ori in 5 zile de relatie). Si probabil el prin aceasta vorba a inteles ca ne despartim pentru ca dupa 2 zile am intrat pe el sa il intreb daca mai suntem impreuna si a zis ceva de genul,, tu chiar nu iti dai seama dupa ce nu am mai vorbit?". Si in acea zi a vorbit destul de urat.
Dar partea proasta este ca eu vreau din tot sufletul sa ne impacam.Va rog frumos sa imi spuneti ce as putea face, chiar sunt foarte suparata.sad.

8 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

O sa iti spun si tie ce am mai spus la alte inimi frante pe aici:cand un barbat nu mai e interesat de o femeie, ii da de inteles acest lucru.
Din comportamentul lui, rezulta clar ca nu te mai vrea.
Deci tu, ca o fata cu respect de sine cum ar trebui sa fii, nu ai ce face decat sa il uiti.Nu face pe disperata pentru ca nimic nu e mai neplacut decat sa vezi o fata care alearga dupa un baiat care nu o mai vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci, intreaba-l daca mai vrea sa fie cu tine? Fi directa cu el: mai omule vrei ori nu vrei? daca zice da, va impacati, daca zice nu ii dai paci. Ce e asa de greu? il intrebi, nu ii dai in cap. Fa tu primul pas acum, vezi ce ii poate minte, vezi daca te apreciaza. Nu lasa indiferenta asta sa va desparta. Indiferenta din partea ta si din partea lui nu duce niciunde, doar la despartire. Implica-te in relatie si renunta la "papa" ca si pe mine ma enerveaza sincer, suna ca si cum i-ai da jet, papucii rolling on the floor spune-i mai fain ceau iubire, ne mai auzim noi, te iubesc...altfel suna decat"papa"
Acum vezi tu ce faci, da macar fa primul pas incearaca ca n-are nimic, daca va impacati bine, daca nu vine altuwinking

| RetardedRacoons a răspuns:

5 zile incepute cu certuri copilaresti si orgolii prostesti nu se cheama relatie.
Ai putea sa mai lucrezi la comportamentul tau si sa-ti gasesti de asemenea pe cineva care stie cu ce se mananca o relatie.

| KeporLove a răspuns:

In toate cuplurile exista mici defecte, mici certuri neinsemnate.
Incearca sa discuti cu el chiar daca el nu vrea. insista aspura subiectelor de la care izbugnesc aceste gerturi.
Incearca sa ii oferi putina atentie mai diferita de cea acordata pana acum spune-i vorbe dulci, fa-i complimente, laudal.
O sa vezi o schimbare in relatia voastra!

| Jeanine a răspuns:

Pai eu am incercat intr-un fel,, pasul" spre impacare cand am vorbit cu el si el a vorbit foarte urat. l-am intrebat daca o lasam asa si a zis ca da...

| anda99 a răspuns:

Buna. Este urata situatia ta si de acea trebuie sa vorbesti fata in fata cu el nu pe mess sau la telefon. Vorbiti deschis si daca, chiar te iubeste eu cred ca va veti impaca cat mai curandbig grin

| mitzaluminita a răspuns:

Bai ce sa spun... eu zic sa te duci la el si sa ii spui ca de fapt a inteles gresit si sa ii spui cum stau lucrurile, si dupa ce clarificati, sa va faceti un program care sa va avantajeze pe amandoi. asa as face eu. daca vezi ca nu merge inseamna ca nu stie ce are langa el si o sa isi dea seama mai tarziu...