| bebena a întrebat:

Buna TPU...Am fost cu prietenul meu un an si doua luni si l-am iubit foarte mult numai ca s-a intamplat si ne-am despartit. Acum un baiat s-a oferit sa ma ajute sa-l uit si am aflat ca tine la mine destul de mult numai ca sentimentul nu e reciproc. Mie imi place de prietenul lui, iesim afara impreuna, ne distram, vine si ma i-a de la liceu, iesim seara la alergat numai ca nu stiu cum sa-i spun ca-l plac. ce sa fac? vreau sa fiu cu el, dar nu stiu cum sa-i dau de inteles

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Discuta cu baiatul care te place si lamureste-l ca ii esti foarte recunoscatoare ca vrea sa te ajute, dar mai mult decat ca pe un amic nu-l poti vedea.Trebuie sa lamuresti lucrurile si sa te asiguri ca iti poate ramane amic,nu-l rani gratuit.
Acum, fiindca iti place prietenul lui, continua sa te vezi cu el si sa-i dai de inteles ca iti place.Lucrurile astea,orice fata stie sa le faca,o privire mai ciudata,un zambet,o vorba aruncata "intamplator",nu e greu,va intelege.Din cate vad nici lui nu ii esti indiferenta,asa ca ai sanse!
Stiu ca nu asta e problema ta,dar insist cu primul baiat,el,saracul,deja te-a pierdut de doua ori, o data ca sufereai si a doua oara pentru ca-l placi pe prietenul lui!
Fii atenta ce faci, o comportare corecta iti deschide drumul!
Bafta si mult noroc!

| DomnulSarma a răspuns:

Trebuie sa fii curajoasa! Treaba este ca, daca vei mai astepta mult de la un baiat sa zica "Te Iubesc", vei mai astepta ffff moooolt...gandeste-te ca si el simte ce simti si tu despre el! Daca chiar vrei sa fii cu el,fa-ti curaj, spune-i Ca il iubesti, si sigur va accepta! Doar daca spui ca tine la tine destul de mult.Trebuie doar sa ai curaj(tupeu)! Iti urez mult succes! Si bafta cu viitorul tau "iubit"! P.S.: 75% dintre baietii care n-au avut curaj sa zica, fetele au zis, iar dupa s-au sarutat! Deci succes!