| IIIx333III a întrebat:

Buna TPU ! . Am fost impreuna cu un baiat si am trait niste clipe minunate impreuna, dar acum s-a terminat totul, iar noi am ramas buni prieteni. Ne-am despartit de comun acord, pentru ca dragostea nu mai era ca la inceputul relatiei. Dar totusi, asta nu inseamna ca nu sufar sau ca nu mai am momente cand ma gandesc la 'noi'. As vrea sa va intreb cum sa fac sa evit sa ma mai indragostesc ? Nu am nevoie de dragostea unui barbat, pot trai clipe frumoase alaturi de prieteni. Dar pur si simplu, atunci cand plac pe cineva, si totul se transforma in iubire, nu mai pot pune stop si la sfarsit, dupa clipe frumoase petrecute impreuna, tot eu ajung sa sufar. Ofer funda raspunsului cel mai detaliat, legat de ... orice. Cum sa trec peste, cum sa fac sa ma gandesc mai mult la mine . De acum, vreau sa incep un nou capitol din viata mea. In care 'eu' sa fie scris inainte de 'el', sa ma ocup mai mult de mine, de aspectul fizic , dar si de scoala. Imi pare rau pentru ca am scris atat de mult. Multumesc

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Toti oamenii au nevoie sa iubeasca si sa fie iubiti,drept pentru care,cu totii cauta frenetic dragostea.
Cea mare,unica si singura.
In drumul lor,in cautarea lor,de multe ori se ratacesc in iubiri false,inselatoare,in surogate de iubire,obositi sa mai caute,prea slabi sa continue si sperand cu incapatanare ca si-au gasit sufletul pereche.
Stiu ca orice despartire doare,dar este si un punct in plus pentru tine,inseamna ca refuzi sa-ti inchizi viata intr-un drum care nu duce nicaieri si esti gata sa cauti din nou.
Continua-ti drumul si,ca sa fii asa cum iti doresti,nu uita ca prima mare iubire a ta esti chiar tu,pe tine trebuie sa te iubesti cel mai mult,sa te intelegi,sa-ti respecti inima si sufletul si sa nu faci niciodata ceva care le-ar putea rani.
Nu te lasa dusa de foamea de iubire care exista in tine, cantareste si judeca mai bine lucrurile, pune-te pe tine factorul de prima importanta in toate si vei suferi mai rar.