| SkIllet1302 a întrebat:

Am și eu o problema cu menstruatia. Vreau să mentionez că am o menstruatie foarte meregulata, de exemplu ba îmi vine la inceputul lunii, cateodata la sfarsit, cateodata la mijloc. Până acum 2 luni mi-a venit la mijloc ( 12-13-14) dar lună trecuta mi-a venit pe 23 iar înainte cu o zi am facut un test de sarcina pentru că mă speriasem, a iesit megativ a două zi a venit. De atunci nu am mai făcut DECÂT sex anal și oral, fără vagin. Astăzi suntem în 28 și încă nu mi-a venit. Vreau să mentionez că acum o săptamâna jumate am fost la mare iar acolo am racit tare și am luat doar paracetamol și coldrex, fără antibiotic. Mai vreau să mentionez că de 3 zile am dureri de mijloc, de burta ( că de menstruatie) și niște secretii albicioase destul de abundente dar ciclul încă nu apare. Să imi fac griji? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca dupa ultima menstruatie nu ati mai intretinut/practicat decat sex oral si anal rezulta cat se poate de clar ca este imposibil sa fii insarcinata. Faptul ca nu a inceput menstruatia nu se poate aprecia ca fiind o intarziere, este vorba de fapt de un ciclu menstrual mult mai lung decat precedentul ciclu si afirm acest lucru, fiindca in cazul ciclului menstrual neregulat nu se cunoaste dinainte lungimea, astfel ca nu se poate vorbi de intarziere. Te poti linisti deoarece menstruatia se va porni in curand din moment ce ti-au aparut durerile premenstruale. Ar fi indicat sa te interesezi si sa te informezi ce este INELUL NUVARING, cum functioneaza si despre beneficiile lui. Multa sanatate.