| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Acum 2 luni am facut sex neprotejat cu iubita mea, mai exact pe la inceputul lunii iulie. Imediat dupa am facut un test de sarcina iar el a iesit negativ, vreau sa PRECIZEZ CA IUBITA MEA ARE UN CICLU foarte NEREGULAT, ba ii vine la inceputul lunii, ba la sfarsit, ba la mijloc, pana in luna iulie i-a venit la mijloc pe 12-13-14 dar in luna iulie i-a venit pe 23 aug iar inainte de asta am mai facut un test de sarcina care tot negativ era pentru ca ma speriasem, eu obisnuit fiind sa ii vina la mijloc, luna trecuta i-a venit la sfarsit. Ei cand ii vine la sfarsit, o tine asa cateva luni dupa care iar se schimba si ii vine in alta perioada. Acum in 24 august inca nu i-a venit dar noi nu am facut decat sex anal si oral, fara sa ne atingem de vagin catusi de putin. Am de ce sa ma ingrijorez? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O femeie nu poate ramane insarcinata din moment ce a practicat intotdeauna doar sex anal sau oral.Pentru a lua nastere/forma o sarcina este stict obligatorie existenta unui OVUL VIABIL si celputin a unui SPERMATOZOID rxistent doar in sperma umana, care sa fecundeze ovulul existent in UTER, fiindca ovulul nu poate exista in alta parte a organismului femeii (anus/rect sau gura). Prietena ta ar putea folosi Inelul contraceptiv NuvaRing care pe langa rolul de protectie ar contribui la reglarea ciclului menstrual la unul considerat ca fiind normal, cel de 28 de zile. Procedand astfel ati putea intretine si relatii sexuale intravaginale nu doar anale si/sau orale fara teama de a ramane insarcinata partenera ta de viata. Multa sanatate.

| SkIllet1302 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am practicat si sex vaginal ultima data in iulie pe la inceputul lunii iar ciclul i-a venit pe 23 iulie, pana atunci ii venea la mijloc dar s-a intamplat inainte sa ii vina cateva luni si la sfarsit si la inceput. De la inceputul lunii iulie nu am mai facut sex vaginal

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SkIllet1302):

In cazul ciclurilor menstruale neregulate nimeni si niciodata nu va putea prevede lungimea acestuia deci nici momentul inceperii menstruatiei si pe baza acesteia sa se poata stabili mementul ovulatiei si implicit perioada fertila.Din cauza ca lungimea ciclulurilor poate varia foarte mult este logic ca inceperea menstruatiei sa nu mai corespunda cu data inceperii precedentei menstruatii.V-as sfatui ca din acest motiv sexul vaginal sa fie intotdeauna protejat deoarece probabilitatea de a se instala o sarcina in astfel de cazuri este foarte mare.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine a facut testul de sarcina, tu sau ea?

Ca sa inteleg, in luna iulie i-a venit ciclul pe 23 august (ieri). Cu toate astea, acum, pe 24 august nu i-a venit? Abstract.

Sexul anal ti l-a facut ea sau i l-ai facut tu ei? Si de unde esti sigur ca ea nu s-a atins de vagin catusi de putin? Pana la urma, devine inevitabil.

| SkIllet1302 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai ce am corectat printr-un raspuns, 23 iulie nu august. am gresit eu straight face

| apz a răspuns:

La sexul anal sau oral nu ai de ce să te îngrijorezi. Dacă micii tăi copilași nu au intrat în scorbura domnișoarei, nu e nici o problemă. La femei până pe la 18-20 de ani (parcă așa țin minte din generală) au ciclul dereglat. Apoi, se reglează treptat. O să mai fie cazuri când va întârzia, dar atunci ori e o problemă și trebuie consultat ginecologul, ori a fost de la sine.

| Shriti a răspuns:

Nu mai, nu este insacinata iubita!

| SkIllet1302 a răspuns:

In luna iulie i-a venit pe 23 *