| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am luat pastila de a doua zi acum 3 săptămâni, mi-a venit acum ciclu deși îmi întârziase 14 zile. Problema e că îmi curge foarte puțin, nu-mi curge normal. E prima zi astăzi și de obicei dimineața când mă trezeam îmi era tamponul destul de roșu dar acum am doar o pată, chiar nu știu ce să cred. Mă îngrijorează că ar putea fi sângerările din timpul sarcinii. Așa că aș vrea să vă întreb ceva și despre asta. În timpul sarcinii dacă ați avut sângerări v-a durut și burta? pentru că pe mine mă doare exct ca atunci când am ciclu doar că îmi curge foarte puțin. Rog seriozitate, mulțumesc!

13 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Da...m-a durut burta si am sangerat tot asa ca si tine deci e posibil sa fie sarcina si sa fie sangerarea de nidatie.

| Lav1niia a răspuns (pentru sofisis):

și cât te-a ținut această sângerare?

| sofisis a răspuns (pentru Lav1niia):

Cam 3 zile...

| Lav1niia a răspuns (pentru sofisis):

Am citit acum despre sângerarea de nidație. nu știu ce să cred, aici scrie că apar câteva pete, nu mult deloc, mie totuși îmi curge, dar nu ca de obicei. îți mulțumesc pentru răspunsuri.

| sofisis a răspuns (pentru Lav1niia):

Curge, nu sunt chiar pete. Doar ca la mine de exemplu a fost un superb roze, nu rosu cum venea normal. Plus ca intr-adevar cantitativ nu se compara cu menstruatia normala...e mult mai redus.dar nici de cateva pete nu e vorba.

| Lav1niia a răspuns (pentru sofisis):

Da am citit și despre faptul că e roz sau maro închis, la mine e roșu ca de obicei deci nu știu, o să mai aștept să văd, făcusem și un test de sarcină care a ieșit negativ doar că am înțeles că nu e valabil pentru că linia apăruse în primele 3 secunde și normal trebuie să apară după vreo 5 minute deci chiar nu știu. o să aștept să treacă și o să mai fac un test de sarcină probabil.

| sofisis a răspuns (pentru Lav1niia):

E cel mai bine. Oricum, nu te panica. Daca asa a fost la mine nu inseamna ca si la tine e acelasi lucru.

| Lav1niia a răspuns (pentru sofisis):

Da, știu asta. încerc să nu mă panichez

| R0R0 a răspuns:

Sfatbig grinu-te la consult ginecolog.
Se poate sa iti mai intarzie, dar atunci trebuie sa iti curga normal sau chiar mai mult.

| Lav1niia a răspuns (pentru R0R0):

S-a reglat, îmi curge destul de mult, cam chiar mai mult decât înainte aș putea zice. Mulțumesc de sfat, nu o să mă duc la consult ginecologic, o să fac un test acasă zilele următore!

| R0R0 a răspuns (pentru Lav1niia):

Ok

| Ade_Adelina_1995_DHoZ a răspuns:

Mai ai continuat sa le ei 30 de zile?

| Lav1niia a răspuns (pentru Ade_Adelina_1995_DHoZ):

Ce să iau 30 de zile? e o singură pastilă care se ia o singură dată