| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU happy
Este o întrebare cam aiurea venită din partea mea...probabil o să spuneți că nu am multe cunoștiințe pe acest subiect,și poate o să mă jigniți,dar aveți și dreptate. Nu știam nimic atunci!
Acum două săptămâni,m-am întâlnit cu prietenul meu, noi având o relație la distanță. Pe atunci menstruația îmi întârziase cu 2-3 zile.
La un moment dat,ne-am excitat,și a început să mă atingă,dar nu prin pantaloni sau așa ceva. Eu când l-am atins prima dată,am simțit că e ud. Presupun că era acel lichid.
După câteva ore, în jur de 2-3 chiar 4 ore,când trebuia să plece,m-am dus la baie să-mi fac nevoia,și când să mă șterg,eu îmi amintisem că eu l-am atins pe el, și că nu m-am spălat până atunci,însă în timpul ăla nu realizasem nimic...
Abia după ce a plecat,m-am dus să fac duș,și când să mă spăl acolo jos,mi-am dat seama că eu nu atinsesem apa după ce l-am atins pe el.
I-am povestit asta și lui,el afirmându-mi că nu sunt șanse de o sarcină,pentru că în acel interval de câteva ore,acel lichid s-a uscat,era practic mort. Am zis că are dreptate.
Eu fiind paranoică de fel,am fost îngrijorată pe acest subiect.
Eram stresată că nu-mi vine menstruația, pentru că-mi întârziase cu 2 săptămâni,însă azi mi-a venit. Am fost fericită,până când am căutat pe internet că există sângerări și în timpul sarcinii,dar sunt rare.
Menționez că nu am o menstruație regulată,însă menstruația e normală,ca în celelalte luni,îmi curge normal.
Sunt conștientă de ce am făcut,dar încă nu sunt în totalitate sigură de faptul că nu pot rămâne însărcinată,am nevoie de mai multe păreri!
Știu că am făcut o mare prostie,dar a fost ceva pe moment,și m-am lăsat dusă de val, și sper că nu e ceva foarte grav.
Vă mulțumesc pentru că ați acordat atenție întrebării mele. happy

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu,nu exista nicio posibilitate ca tu sa fi însărcinată. Data viitoare când îți faci griji, fa ți griji când o sa faci ceva cu adevărat nesigur. Folosește prezervativul! Ar fi bine sa îl ai după tine dacă obișnuiești sa Iti atingi acolo prietenul happy Poate chiar și niște mănuși căci de boli sexuale nu poți scăpa. Ești mai degrabă predispusa sa iei o infecție decât sa ai o sarcina.

| Notmyaccount a răspuns:

Nu iti trebuie mari cunostinte, ca sa ai o idee deapre cum ramai insarcinata. Tot ce trebuia sa faci ar fi fost sa iei parte la orele de bio, macar la cateva dintre ele. Va sa stai linistita: NU. Nu poti ramane insarcinata in conditiile prezentate se tine. Si poate vrei sa te documentezi putin despre tema asta. Asa pentru cultura ta generala.

| anonim_4396 explică (pentru Notmyaccount):

M-am documentat foarte mult legat pe această temă, și știu că nu pot rămâne, am vorbit și cu prietenul meu despre asta.
Am pus întrebarea deoarece am avut nevoie de mai multe păreri, eu fiind o persoană paranoică, nu sunt convinsă 100% când mi se spune că nu sunt șanse.
În legătură cu orele de biologie, n-am chiulit niciodată, doar că înainte nu eram interesată, până acum. Îți mulțumesc pentru răspuns, mi-ai fost de ajutor. big grin