| WhiskyGirl a întrebat:

Am mai scris desprea asta pe aceasta pagina dar mi-ati spus ca este imposibil. Pai?! Hai sa va zic : Acum 2 luni m-am mutat la o scoala. Acolo m-am indragostit de un baiat mai mare ca mine cu 3 ani ( clase ). M-am mutat la alta scoala dupa. Pai el ma considera prietena dar nimic mai mult. Eu il iubesc enorm! Si, da, intre noi mai este o fata care ( mi-a zis el ca sta cu ea doar pentru popularitate ) il cam place si atunci cand e cu el si ma vad pe mine ea il trage in spate. ca si cand ea l-ar controla. Pai e o fata draguta si sexy dar proasta. E genul de baiat care se uita la cum arata fetele nu ce au in cap. La cealalta scoala se purta cu mine altfel dar acum nici buna pe facebook nu-mi mai zice crying(.
Il iubesc prea mult ca sa renunt la el! Ajutati-ma sa il fac sa ma placa si sa scap de fata aia!
P.S. este prietena lui cea mai buna!

Răspuns Câştigător
| τττ a răspuns:

Bună.
Încearcă să copiezi un pic stilul acelei tipe.Cât și la haine, dar și la comportament, dar nu exagera. Dacă ține la tine cu adevărat, te va accepta așa cum ești.Pur și simplu, încearcă să-l desparți de fata aceea.Arată-i calitățile tale! Sau, ca să crești în ochii lui, fă-i un cadou, ceva amical.De exemplu o brățară? Să aveți amândoi la fel. Abordează-l tu prima, dar nu mereu pentru că va credea că ești dependentă de el. Discutați despre filme, școală...sunt multe subiecte de discuție.Cu timpul, poate că o să o uite pe ea și...cine știe, poate veți deveni iubiți.
Succes!

16 răspunsuri:
| Ofiint? a răspuns:

Eu iti spun" Sa fii tu insati", adica originala nu imitatia cuiva.
Tu tii la acel baiar, dar el?
Ravneste sa fie popular sa fie in randul celor mari si pe tine te lasa in urma!
Chiar merita?

| Cristiann25 a răspuns:

In primul rand ca sa te pot ajuta, cati ani ai?

| WhiskyGirl explică (pentru Cristiann25):

11 :O

| Cristiann25 a răspuns (pentru WhiskyGirl):

Multi inainte.Sa nu te superi pe mine pentru ce iti spun dar sincer ai cam putini ani pentru o relatie.La varsta ta trebuie sa iti vezi de CARTE si pe la 14 ani poti avea si iubit ca nu se termina baietii! Daca baiatul este cu capul pe umeri cum se spune nu o sa se uite niciodata la o fetita de 11 ani el avand 14-15! Te pup!

| mihnea123abc a răspuns (pentru WhiskyGirl):

11...puna ma mana si invata

| mihnea123abc a răspuns:

E cu trei ani mai mare oprestete ca nu-i bine...

| τττ a răspuns (pentru mihnea123abc):

Dragostea nu are vârstă, dragă Mihnea.Las-o să iubească, dacă asta simte.

| WhiskyGirl explică (pentru τττ):

Ma bucur ca ma intelegi :*

| mihnea123abc a răspuns (pentru τττ):

Are 11 ani!

| τττ a răspuns (pentru mihnea123abc):

Și? Las-o să-și trăiască viața. Știu că e cam devreme, dar las-o în pace.În clasa a 5-a fetele de la mine din clasă aveau deja iubiți.

| WhiskyGirl explică (pentru mihnea123abc):

Si? Nu pot iubi sau ce? Nu par de 11 ani. Am comportament de 13, 14 si sunt si dezvoltata pentru varsta mea

| DaRaspund a răspuns:

Nu prea ai cum!

| lastride a răspuns:

La varsta asta cu, comportamentul nu poti cuceri un baiat. Trebuie sa ai picioare, piept, fata, buze etc.
Baietii de varsta asta sunt atrasi 99.99% de fizic si va alege ce este mai frumos, nu cu minte.
Eu sunt major si stiu ce vorbesc pentru ca am trecut de etapa aia, cand si eu ca toti altii eram atras de piept si fata happy, dar acum le am pe amandoua si imi este greu sa gasesc ceva in capul fetelor din jurul meu... trist.

Deci, pararea mea este ca ai slabe sanse sa urci (in ochii lui) mai mult decat este fata aceea.

| WhiskyGirl explică:

Si ce daca? E aceeasi inaltime ca mine... Si il plac muult.

| Vanessa2828 a răspuns (pentru WhiskyGirl):

Hai mai ca nu e diferenta maree de 3 ani. e foarte ok!

| Alecs0104 a răspuns:

Pai incerca sa o surprinzi cand face sau zice ceva prostesc despre el. Incearca sa ii departezi si cand simiti ca ai reusit spune.i lui in fata tot ce simti sau macar incearca fara sa stie ea ca ati vorbit. Si nu uita nu te lasa amagita sau cv de genu. Fii tare. Arata.i fetei aceia ca nu se poate pune cu tine... Nu te lasa incearca!