| micutZa94 a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de parerile voastre sunt in "ceata "totala.Deci asa in vara m-am intilnit cu un baiat vreo 2 saptamini,apoi el a trebuit sa plece cu familia si nu prea am vorbit,adica vorbeam mai rar,mai mult eu ii scriam,cica el nu vrea relatie de lunga durata,acuma a venit in RO si am inceput a vorbi mai des,dupa vreo luna dupa ce a venit imi scrie ca vrea sa ma vada insa eu nu mai stiu daca vreau sa-l vad,pentru ca inainte sa-l cunosc pe dinsu m-m indragostit foarte tare intr-un baiat, prima data in viata mea i-am spus ca il plac, cu toate ca stiam ca deja are prietena(noi vorbeam foarte mult, inainte sa aiba prietena) el mi-a spus ca ii pare rau si ca daca ii ziceam mai demult asta poate era sa fie altfel.Deci de atuncia trecut 1 an jum,si am inceput a vorbi iarasi,si am ajuns iar la aceasta tema cum ca eu il plac lui nu ii venea sa creada ca nu ma intilnesc cu nimeni.P.s EU nu am avut nimic cu el.mi-a spsu ca el ma iubeste si ma respecta ca prietena, cica nu poate sa-si lase prietena, Apoi ii zice sa nu fiu suparat pe el, dupa care ma invita sa facem revelionul impreuna eu ii zic ca ai prietena el a zis si ce ea oricum nu vrea sa-l faca cu mine.Deci intrebarea mea e asa ce sa fac eu? sa ma duc sa fac anul nou? si nu inteleg de ce mi-a propus aceasta! cu primul baiat ce pot face? primul baiat are 24 ani a fost divortat si are copil.:sadsad va rog dati-mi niste sfaturi utile...Multumesc Frumos...Dau si funda!

Răspuns Câştigător
| VreauMiere a răspuns:

Pe cel cu copilul lasa-l in pace, probabil a stat cu o tarfa. Poti face revelionul cu baiatul ala, dar ai grija sa nu te imbeti ca daca te imbeti o sa faci sex mai mult ca sigur. Deci daca nu vrei o aventura nu bea alcool si nu stiu ce sa zic, ala are deja prietena, daca face sex cu tine si dupa aia nu mai are legatura cu tine, o sa te simti aiurea si o sa iti para rau.

1 răspuns:
| Florenta16 a răspuns:

Sa nu isi vada interesul asa invitandu-te pe tine doar pentru ca prietena lui nu poate veni la revelion si asa probabil va primi si el un sex. indiferent de de care ~!
Ai mare grija, nu te imbata, nu te da in spectacol, imbraca-te si tu adecvat sa nu sara pe tine ca disperatu' sa te pipaie, insa daca tu accepti, fa-o cu el, pentru ca oricum prietena lui nu va afla, pentru ca el nu va fi prost sa ii zica. Ai grija si bafta!