| Mad1998alina a întrebat:

Am 20 de ani in curand. Va rog spuneti-mi ce sa fac?
(Are27 ani) Mam cunoscut cu sergiu in noiembrie 2016. O luna a stat acasa si ne vedeam din cand in cand. In decembrie a plecat la Irlanda la lucru. Pin in luna martie noi numa vorbeam. De la jumatate de martie noi neam inceput a intilni. Era ideal. La sfarsit de martie a venit la Moldova si am fost la o nunta impreuna din partea lui. A stat o saptamana si a plecat. Pe urma a venit in august pe 2 saptamini si am fost impreuna la alta nunta la verisoara mea. In tot acest timp cit era plecat totul era foarte bine. In aceste 2 saptamini am fost si la un botez impreuna, a fost la mine acasa. Totul era ideal si ne impacam. Cind a plecat tot era bine. Era un baiat pe nume Victor cu care vorbeam si el stia ca eu ma intilnesc. Sergiu tot stia de victor. La inceput de septembrie victor a fost sa ma vada sa mai vorbim. Eu i-am spus de asta lu Sergiu pentru nu voiam sal amagesc cu nimic si so suparat si no prea vorbit cu mine cam o saptamana. Dar dupa asta parca era bine. De pe la sfarsit de septembrie am inceput a nu vorbi. De la nimic. Atunci nu-i simteam lipsa. Peste vo 3 saptamini a posta t poze pe Facebook cu alta. Am plins. Era rau. Dar acum e si mai rau. Sunt disperata. Vreau sa vorbesc cu el. Mie dor. Sunt geloasa. Nu mai stiu cei cu mine. Ce sa fac?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai fetita, cand nu ti-a pasat de Sergiu si te-ai intalnit cu Victor, baiatul ala s-a consumat si si-a dat seama ca tu nu faci doi bani pentru el, atata vreme cat te mai intalneai si cu altul.
ce incredere poate sa aiba sergiu in tine, cand tu iti faci de cap cu altul, cat este el plecat?
Bine ti-a facut! Ti-a platit cu aceeasi moneda.
Pacat ca nu ai stiu sa apreciezi ceea ce ai avut si acum suferi, doar din vina ta!
Ce sa faci?
Da-te cu capul de pereti, pana inveti sa nu mai repeti asa greseli si cauta-l pe Victor, ca sa-ti tina de urat!

| Mad1998alina explică (pentru Violleta2022):

Dupa continut cred ca ai inteles gresit. Victor e un simplu cunoscut atit. Da eu nu exclud ca asta a putut fi una din cauze dar cu victor am iesit ca simpli cunoscuti. Deoarece noi ne stiam de demult si ne impacam bine, tineam legatura. Atit. Nimic mai mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mad1998alina):

Tu tot nu pricepi, nu?
Simplu cunoscut sau nu, ai iesit cu el, de ce?
Ca sa-l faci pe celalalt gelos sau ca sa-i arati ca nu-ti pasa de el si poti iesii cu cine vrei?
Ma rog, daca atat te-a dus capul sa faci, ce incredere poate sa mai aiba Sergiu in tine, cand iesi cu alti baieti/brabati, cand el este plecat?
Nici o incredere!
L-ai dezamagit si i-ai arata ca nu-l apreciezi, nici macar nu-l iubesti, ca altfel nu ai fii conceput ideea sa iesi si cu alt barbat.
Acum este tarziu, deja l-ai pierdut pe Sergiu, dar poti ramane cu Victor, daca tot iti place sa iesi cu el!

| Mad1998alina explică (pentru Violleta2022):

Nici n-am mai iesit cu el. Mai mult nu vreau nimc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mad1998alina):

Conform afirmatiei tale: " Era un baiat pe nume Victor cu care vorbeam si el stia ca eu ma intilnesc... "
Deci, cum este cu minciuna?
Te intalneai, ori ba?

Oricum, este tardiv sa despicam firul in patru! Ai primit ce peritai de la Sergiu, adica ti-a platit cu exact aceeasi moneda, afisandu-se cu o alta fata.

| mihai69 a răspuns:

Să găsești unul care stă lângă tine. Dragoste pe internet NU se face.
Încă...

| Mad1998alina explică (pentru mihai69):

Pin a ne intilni el insista sa fim impreuna.

| mihai69 a răspuns (pentru Mad1998alina):

Și ce dacă? Acum ai priceput că așa nu se mai poate. Și că deși nu ai vrea să crezi, NU el este „alesul".

| ShamelessQboy a răspuns:

Dacă te iubea făcea orice sa fie cu tine. Dar nu e dragoste, se vede ca el cauta o parte era sa fie si el intr-o relatie si ă ales-o pe cea mai convenabilă!
Stai linistită că daca-i apare alta mai buna o lasă si pe asta!
Am fost si eu ca el timp îndelungat, ma culcam cu care imi plăcea, nu imi pasa după dacă ma iubeste sau nu.

| YouandI a răspuns:

Nu merita efortul. Treci peste draga mea, meriti pe cineva doar pentru tine, să se dedice relației.
Prezenta e cea mai mare dovada de iubire, știu ce înseamnă să suferi, de aceea te sfătuiesc să îți găsești pe cineva care sa te facă fericita. Sa fii iubita!

| Mad1998alina explică (pentru YouandI):

Merci mult. Chiar daca la inceput nu aveam atractie fata de el acum il iubesc foarte tare si mii dor...

| YouandI a răspuns (pentru Mad1998alina):

E un lucru firesc dar meriti sa fii apreciată și iubita.

| Perplexul9373737 a răspuns:

Pai in primul rand ar cam trebuii sa iti cumperi un dictionar si un abecedar ca te invata cum sa scrii.
Acum luand situatia in serios... daca el nu mai vorbeste cu tine, tu va trebuii sa tratezi situatia ca atare, nu ai de ce sa plangi, e barbat are nevoiele sale, daca el mu simtea asta pentru tine, nu poti sa il obligi, simti nevoia sa vorbesti cu el dar incearca sa nu, nu ii da mesaj pentru ca vei fi sufocanta.
Cel mai vine e sa iti ocupi timpul cu altceva, sau este varianta in care fata in cauza este doar o prietena si are anumite tulburari el de nu raspunde sau etc.....si ai interpretat totul gresit