| micutZa94 a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de parerile voastre sunt in "ceata "totala.Deci asa in vara m-am intilnit cu un baiat vreo 2 saptamini,apoi el a trebuit sa plece cu familia si nu prea am vorbit,adica vorbeam mai rar,mai mult eu ii scriam,cica el nu vrea relatie de lunga durata,acuma a venit in RO si am inceput a vorbi mai des,dupa vreo luna dupa ce a venit imi scrie ca vrea sa ma vada insa eu nu mai stiu daca vreau sa-l vad,pentru ca inainte sa-l cunosc pe dinsu m-m indragostit foarte tare intr-un baiat,prima data in viata mea i-am spus ca il plac, cu toate ca stiam ca deja are prietena(noi vorbeam foarte mult, inainte sa aiba prietena) el mi-a spus ca ii pare rau si ca daca ii ziceam mai demult asta poate era sa fie altfel.Deci de atuncia trecut 1 an jum,si am inceput a vorbi iarasi,si am ajuns iar la aceasta tema cum ca eu il plac lui nu ii venea sa creada ca nu ma intilnesc cu nimeni.P.s EU nu am avut nimic cu el.mi-a spsu ca el ma iubeste si ma respecta ca prietena,cica nu poate sa-si lase prietena, Apoi ii zice sa nu fiu suparat pe el, dupa care ma invita sa facem revelionul impreuna eu ii zic ca ai prietena el a zis si ce ea oricum nu vrea sa-l faca cu mine.Deci intrebarea mea e asa ce sa fac eu? sa ma duc sa fac anul nou? si nu inteleg de ce mi-a propus aceasta! cu primul baiat ce pot face? primul baiat are 24 ani a fost divortat si are copil.:sadsad va rog dati-mi niste sfaturi utile...Multumesc Frumos...Dau si funda!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca te duci sa faci Revelionul cu baiatul care are prietena, te pui direct intr-o situatie umilitoare pentru tine, va intelege ca esti dispusa sa faci orice si nu va mai avea nici o farama de respect pentru tine.Plus ca,daca te duci,te vei indragosti si mai tare de el.
Asa ca,va trebui sa nu te duci nicaieri.
Daca acest baiat te place cu adevarat si-i pare rau ca nu i-ai spus mai repede ca-l placi si tu,sa faca bine sa se desparta de prietena lui si sa ramana cu tine,asa lucrurile par sa se aseze cumva!
Altfel,vei fi vesnic indragostita de un baiat indragostit la randul lui,dar de alta fata,e un chin pe care nu ar trebui sa-l traiasca nimeni.
Cu baiatul care a venit in tara,desi e divortat si are un copil, lucrurile par mai clare, e liber, disponibil si interesat de persoana ta.
Trecutul lui nu are nici o importanta, singurul lucru de care ar trebui sa tii cont ar fi daca tie iti place de el.Si bineinteles ca-l simpatizezi,numai ca nu esti indragostita de el,si iar nu e bine.
Solutia?
Baiatul de care esti indragostita,bine ar fi sa-l uiti,ti-a spus clar ca nu-si lasa iubita,asa ca tu ai fi a doua roata la caruta,foarte degradant!
Si,da-i o sansa celui proaspat intors in tara,cu el lucrurile pot sa se dezvolte frumos.
In felul asta,nici tu n-o sa fii singura si iti pastrezi si respectul pentru persoana ta.
Vin sarbatorile, poate ca o sa va puteti apropia mai mult si nu se stie ce va urma!
Stai, discuta cu tine si renunta la fixul tau cu baiatul care are o prietena, nu ti-ar fi placut daca erai tu cu el si o alta ar fi fost indragostita de el!
Si, incearca sa iti gasesti alinarea langa cel de 24 de ani, considerand ca acestea sunt singurele si unicele tale variante!
Nu vreau sa te bag in ceata si mai mult, dar personal, n-as fi stat cu niciunul...esti tanara si libera, ai posibilitati nelimitate, dar nu stii si nici nu te intereseaza..., pacat!
Mult noroc!

| neutrino a răspuns:

Pentru binele tau, ramai in continuare in ceata.

| Danysan a răspuns:

Categoric ca e o decizie grea dar nu iti recomand sa cazi la vrajelile lui.Pai daca te Iubeste de ce are Iubita.Tu esti chair asa de naiva incat nu relizezi ca te-a invitat doar ca sa te..Bine ca poate sa nu fie asa dar ma indoiesc de asta.Un baiat care iubeste o fata sta numai cu ea ATAT!(:*). Inca ceva faptul ca stai cu un Baiat care are un Copil iar nu mi se pare prea oki. Bine ca nu vreau sa intru in detalii dar deh.Depinde ce varsta ai tu si de aici poti sa tragi mai multe concluzii.Eu zic sa judeci inainte de a cadea in plasa si sa te mai lasi manipulata in continuare.

| RAY a răspuns (pentru Danysan):

Ai dreptate

| micutZa94 explică (pentru Danysan):

Am 21 ani

| Yhugato a răspuns (pentru micutZa94):

Nu crezi ca esti destul de matura sa-ti gasesti singura raspunsul? Adica aici gasesti exact ce-ti trece si tie prin cap, bineinteles ca acolo nu sunt procente ca aici,(adica 1 pro, 3 contra),de asta s-a inventat psihologia,cauta profund in minte,cauta, sapa adanca, vezi unde ti-ar placea mai mult si unde te-ai acomoda mai repede! Sunt foarte multe criterii, trebuie sa-l alegi pe cel bun, pe cel corect! Mult succes!

| motan444 a răspuns:

Naiva mai esti chiar ca esti in ceata