| anonim_4396 a întrebat:

am mare nevoie de un sfat din partea voastra. Sant indragostita de foarte mult timp de un baiat, in vacanta mi-am facut curaj si i-am spus ca sunt indragostita de el, atunci el mi-a spus ca si el ma iubeste si am fost impreuna timp de o luna. Dupa acea luna relatia noastra s-a terminat, nu am mai vorbit nici la telefon, iar cand ne-am intalnit la liceu ne purtam de parca nu s-a intamplat nimic intre noi. Eu inca il mai iubesc si nu stiu ce sa fac.In timpul orelor il surprind de multe ori cand ma prveste, iar in pauze vine la mine si ma baga in seama. Va rog mult sa imi spuneti voi ce credeti, oare ma mai place? Ce sa fac, cand ma priveste ma pierd in ochii lui. Oare o sa pot sa fiu iar impreuna cu el, cum sa fac? Multumesc anticipat, dau funda si vot.

Răspuns Câştigător
| Johnny_3797 a răspuns:

Buna,se pare ca el nu ai uitat de tine pentru ca se vede ca i-a fost foarte important luna aceea petrecuta cu tine asa ca el mai simte ceva pentru tine.Eu nu stiu cum v-ati despartit dar tu mai bine sa iesi odata cu el la o plimbare si sa vorbeste si sa-l intrebi daca mai simte ceva pentru tine si daca doreste sa fiti impreuna iarasi. Sper ca totul se va lamuriwinking

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da te place spune-i si tu ca vrei sa fii din nou cu el si va fi bine.

| IloveME a răspuns:

De ce nu-l provoci la o discutzie mai ales ca este evident ca mai simte ceva pentru tine, ca-s mai aduce aminte de acele vremuri big grin
vb cu el, sp ca te mai gandesty la el si ca tie dor de el.incearca printr-un msj.nu ai de unde sty c gandeste el. poate mai vrea sa fie cu tine si crede ca nu mai are nici o sansa!
incearca faza cu msj, imposibil sa nu-ti dea un raspuns!

| dan_2834 a răspuns:

Daca spui ca in pauze vine la tine inseamna ca te place. Poate te place si inca nu stie cat sau vrea sa se gandeasca mai bine daca vrea sa fie cu tine. daca te iubeste sau e doar atractie fizica.La ora actuala baietii nu mai fac diferenta intre iubire si atractie fizica.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el sa clarifici situatia, sau poti sa faci altfel ca sa iti dai seama daca te place sau nu...nu il mai baga in seama, sa nu ii mai raspunzi la tel sau pe mess.sa vezi ce reactie are, daca ii lipsesti, daca tine la tine sau cat tine la tine.incearca sa nu te mai uiti asa insistent la el pentru ca o sa isi dea seama ca totusi il placi.Incearca asa sa vezi daca functioneaza.baftawinking

| FireBoy a răspuns:

Daca se uita cateodata la tine te palce b-)
daca vrei sa fi iar impreuna cu el spune-i, ca poate daca nu o sa-i spui o sa gasesca pe altcinevasad

| stralucik a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri, dar nu stiu cum sa vorbesc cu el, sunt putin cam rusinoasa, stiind ca prima data tot eu i-am spus ca il iubesc, oare nu as putea sa bat niste apropouri? dar cum? sorry dar sunt super stresata de acest subiect si de la un timp ma macina tot mai rau.