| anonim_4396 a întrebat:

Deci, sunt intr-o situatie cam complicata.
Acum vreo 2 luni, am cunoscut un baiat. M-am indragostit de el ca idioata, crezand ca sentimentul e reciproc.
Ma rog. Am fost vreo 2 saptamani cu el, dupa care el mi-a spus ca nu mai putem sa fim impreuna. Mi-a fost greu, dar pana la urma am trecut peste. Acum o saptamana, m-a sunat si mi-a zis ca vrea sa ne intalnim, ca vrea sa vorbeasca ceva important cu mine. Am acceptat si m-am intalnit cu el. Am vorbit si apoi m-a sarutat. Am crezut ca ne-am impacat. Am inceput sa vorbim din nou.
Mereu cand ieseam cu el, o luam si pe prietena mea cu mine. Si in seara asta, m-a sunat sa ma intrebe daca eu si Otilia [ prietena mea ] iesim. I-am zis ca o intreb si dupa il sun pe el inapoi. Cand l-am sunat sa ii spun ca Otilia nu iese, mi-a zis ceva de genu`: Asta e. Nici macar nu m-a intrebat daca eu singura ies.
Si asta m-a facut sa ma gandesc, ca e fapt lui ii pasa mai mult daca iese prietena mea, decat daca ies eu. straight face
Nu stiu ce sa fac. Daca ma insel eu? Cum as putea afla daca lui chiar ii pasa de mine sau e doar vrajeala?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ii pasa de tine,o place pe prietena ta, daca in loc de,, asta e,, iti spunea ceva de genul,, si mai bine ca nu vine pentru ca suntem noi doi,, poate mai ziceam ca tine la tine dar asa ...mai bine lasa-l in pace

| Lexiiii a răspuns:

Aici e ceva ciudata ca ii pasa asa mult de prietena ta. Poate a fost cu tine numai ca sa ajuna la prietena ta. Daca ii pasa te tine nu cred ca il interesa daca iese cu voi si prietena ta. Baieti care sunt cu adevarat indragostiti vor sa petreaca cat mai mult timp cu iubita lor, fara altcineva in jur. Nu stiu ca sa iti dai seama. Mai iesiti toti 3 odata. Si lasa-i odata singuri. Tu fate ca te duci pana la magazin sau ceva de genul. Si aici o pui pe prietena ta sa se dea un pic la el. Si daca cedeaza e clar ca ii place de ea. Daca nu, atunci nu stiu poate doar ii place sa iesiti cu toti 3. Incearca asta, si tine-ma la curent.

| xCatastrophe a răspuns:

Pur si simplu intreaba-l despre situatia "relatiei" si lamuriti-va problemele. Asa nu o sa mai suferi nici tu si o sa-ti vezi de viata care. Iar daca elo vrea sa fie cu prietena ta, asta e. Sunt baieti, nu te pune sa plangi pentru el, lovely.winking

| neutrino a răspuns:

Nu te inseli si te-ai aprins prea repede.

| Cristiann25 a răspuns:

Pai daca tu o iei mereu ca un catel pe prietena ta s-a gandit ca daca ea nu iese atunci sigur nu o sa iesi nici tu deci nu mai avea rost sa te mai intrebe! O iei si tu odata, de doua ori da nu trebuie sa se tina mereu dupa tine ca doar tu iesi cu iubitul tau! Succes.

| beautifullie a răspuns:

Vina iti apartine tie pentru ca ai luat-o mereu pe prietena ta cu voi. Poate el a interpretat asta ca fiind foarte necesara prezenta ei si ca tu n-ai iesi singura. Ia pune mana pe telefon si intreaba-l daca vrea sa mergeti la o plimbare.Doar voi de data asta. Asa aflii daca interesul e pentru Otilia sau pentru tine