| anonim_4396 a întrebat:

Eu si prietenul meu suntem de 5 luni impreuna. Inainte de aceste 5 luni, cu 3 luni in urma, am fost impreuna dar relatia pe atunci nu a mers deloc, pentru ca aceasta se intampla la mine la tara. Eu il tratam ca pe o jucarie si el punea fdoarte mult suflet in acea relatie. Intr`o seara la un joc de fatea`, lui i s-a parut ca eu m-am sarutat cu fratele sau si a iesit foarte, foarte urat, a doua zi, nu ne-am vorvit, nimic. Insa, fratele sau da. eu eram afara cu o prietena si cu iubitul ei, si mi-a spus daca vreau sa fiu cu el. Eu, nu m-am gandit pe moment ce as putea raspunde si am spus da, a iesit cam urat o perioada lunga de timp, ne injuram, era urat, eu cu timpul am inceput sa regret foarte mult despartirea noastra dar in acelasi timp, ma atasasem si de fratele lui, eram confuza de reactia celorlanti daca ma impacam cu fostul, dar, am inceput sa regret foarte mult din ce in ce mai mult, ratele sau este o persoana minunata. Stie cum sa se comporte cu o fata, stie cum sa o iubeasca si observa schimbarile, cu timpul a inceput sa observe unele schimbari si tot imi sunea ca daca nu mai vreau sa ifu cu el sa ii spun ca el nu se supara chiar daca ma iubeste enorm, mi-a fost oarecum sa-i spun ca regret despartirea de fratele sau, si intr-o seara a vazut niste gesturi intre mine o pritena de-a mea si a spus gata, stiu ca il vrei inapoi, imi pare rau dar nu am ce sa fac, si a plecat acasa. Fratele sau cand a vazut s`a simtit minunat, eu mam simtit groaznic, cu timpul am inceput sa iesim impreuna in public, lumea nu a reactionat prea rau, dar nici prea bine, dar nu prea a contat, dar cu timpul am inceput s ail iubesc pe zi ce trece foarte, foarte mult. Si pur si simplu a simtit ca nu ma mai pot desparti de el. Nustiu acum ce sa zic ca nu ma simt in stare sa trag concluzii pripite, dar cred ca a observat aceasta schimbare si asta este motivul. De 5 luni de zile am impresia ca isi bate joc de mine si ca nu mai tine deloc la mine. Acum am nevoie de niste pareri in privinta ce urmeaza a va povesti. In public, se comporta cu mine, ca si cum n`as exista, daca incerc sa pun mana pe el spune " ia mana de pe mine " si toata lumea pana si parintii lui ii tot spun ca nu e bine cum se comporta, dar e foarte incapatanat. Am impresia ca ii este rusine cu mine din cauza varstei pentru ca el are 15 ani si eu 12. Toata lumea spune ca ne potrivim de minune, nusitu ce sa mai fac, mereu plang, si refuz niste oportunitati de baietii care chiar isi dau silinta de a fi cu mine, dar e minunata relatia uneori si risc toate clipele care chiar se intampla cele mai frecvent, pentru cele frumoase care se intampla foarte rar, voi ce imi propuneti sa fac? Pentru ca unele fete care vad chestiia asta, imi propun sa ma despart de le pentru ca nu merita sa sufar atata pentru acele clipe, dar nu sunt sigura de chestia asta, voi ce imi propuneti?

2 răspunsuri:
| zRainbowx3 a răspuns:

Hei, si eu m`am despartit de prietenul meu numai ca ne-am despartit fiindca s`a mutat si nu a mai mers relatia, si am suferit mult. Stii. Din cate am realizat tipu la care tii vrea sa ti`o plateasca cu aceeasi moneda, sa te trateze ca pe o jucarie la fel cum l`ai tratat tu mai de mult cum ai scris mai sus... Am un sfat : Uita de el, fi cu un alt tip mai de treaba ca el care sa te scoata din depresie. Dragostea pe care o cauti niciodata nu o sa fie departe daca esti atenta happy. Sper ca te-am ajutat happy.
Pa wave

| Sophiie a răspuns (pentru zRainbowx3):

Mersii mlt :* o sa incerc sfatu tau, dar mai astept niste raspunsuri :*