| Alejandra4785 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutorl vostru.
Problema sta in felul urmator mie imi place de un baiat de la mine din clasa, iar lui ii place de alta fata.(asta stiam acum

1 luna, acum nu stiu daca ii mai place de aceea fata.).El nu stie ca eu il plac, dar niste prietene de ale mele i-au spus acum

cateva zile ca exista o fata la el in clasa ce il place, insa nu i-au spus ca sunt eu aceea fata.Insa eu banuiesc ca el

si-a dat seama ca eu sunt aceea fata.Problema este ca eu sunt foarte timida si nu stiu ce sa fac sa ii spun ca imi place de el sau sa uit de el.Azi eram hotarata sa ii cer numarul de telefon ca sa vorbim dar m-am razgandit, fiindca un baiat ce ii place de mine mi-a spus ca a vorbit cu baiatul pe care il plac acum 3 saptamani si l-a intrebat daca ii place de mine si el i-a spus ca nu, iar baitul care ma place i-a spus ca lui ii place de mine si ca ar vrea sa fie cu mine.Dar asta a fost acum 3 saptamani.Deci intrebarea

mea este ce sa fac? Sa ii cer numarul de telefon sau sa tac din gura si sa uit de el.El este spaniol, cu cine am vorbit despre el mi-a spus ca e o persoana buna si foarte de treaba.Problema este ca noi doi nu prea vorbim fiindca nu avem subiecte, iar eu nu stiu atat de bine limba spaniola fiindca sunt in Spania doar de 4 luni.Deci ajutati-ma cu sfaturi ce sa fac? Dau funda celui mai bun raspuns.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Mai asteapta putin si tu si apoi vezi ce poti face.Ma refer sa vezi ca ai poate capu.Ca sa intri direct asa in el e oki si nu prea -Tine cont ca unii Baieti sunt mai diefriti decat altii si poti sa decazi in ochii lor daca te vad ca esti in limba dupa ei.

3 răspunsuri:
| CoKuTzA a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie crede-ma se pare ca fta care mi-a zis ca lui nu-i place de mine, ei ii placea de el si lui ptin de ea. eu cred ca ar trebui sa-l intrebi chiar tu ca sa fii sigura, iar daca zice da zambeste-i si pleaca de acolo, restul o sa vina de la sine iar daca nu nu-i nimic sunt un milion de baieti pe planeta asta.

| Oana1234321 a răspuns:

Vorbeste cu el fata in fata! Daca iti place de el fa ceva, vei invata pe parcurs spaniola, nu iti fa probleme. Dar cel mai important lucru este ca inainte sa fiti... sa fiti prieteni! Iti vei da seama asa daca e de treaba, daca aveti lucruri in comun, etc... Succes si sper sa fie mai bine!