| BeHappyAndSmile a întrebat:

Deci imi place de un baiat de la mine din clasa (sunt clasa a 10-a). Vorbim destul de rar, iar cand vorbim doar noi doi eu ma rusinez si ca sa nu zic vreo prostie zambesc si ma uit la ellaughing..cam penibila situatia. Pe fb sau la telefon nu am vorbit niciodata. Cum sa ii dau de inteles ca il plac? dar fara sa ii zic direct, sa ii fac apropouri sau sa ma dau la el.dar nu stiu cum. Sunt destul de timida si nu vreau sa observe si prietenii lui sau restul colegilor din clasa ca imi place de el.

1 răspuns:
| Aditzu a răspuns:

Dar tu nu ai totusi colege sau prieten (la scoala. pe fb. etc.) cu care sa vorbesti despre lucrul asta si sa te sfatuiasca?!

Ai putea sa-i dai de inteles cerandu-i numarul de telefon si/sau fb-ul.
In ziua de azi cam asta inseamna cererile astea.
Daca este de acord, incepeti si vorbiti la telefon (sms, pentru ca esti timida) sau fb si afla cat mai multe lucruri despre el. Ce lucruri ii plac, ce ii displace, ce fel de fete ii plac.
De multe ori placem o persoana doar la prima vedere, iar apoi cand o cunoastem mai bine realizam ca nu ne potrivim cu aceasta.

Daca afli cat mai multe despre el si consideri ca va potriviti, atunci poti sa ii spui ca il placi de ceva timp si apoi sa vezi in ce directie o iau lucrurile.
In orice caz, lasa lucrurile sa mearga de la sine.

BftA>!