| CaTuc a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Imi place de o fata si nu stiu cum sa aflu daca ma place( sau daca se poate, cum o pot face sa ma placa). Are cineva vreo idee? Astept (in general) raspunsuri de fete. Dar daca stie si vreun baiat nu ma supar daca raspundetitongue

Răspuns Câştigător
| Lexee a răspuns:

Okay frate. FII FOARTE SINCER, cat de sincer poti. spune i absolut tot ce gandestii! da i sfaturi. fa o sa ti vorbeasca despre tot ce simte.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da e simplu scoate-o în oraș fă-o să se simtă bine și apoi vezi dacă te place!

| SimionAlexandru a răspuns:

Salut CaTuc :-)
Nu am de unde sa stiu daca te place. Nu ai dat prea multe detalii :P Dar un lucru il stiu sigur: Tu DEJA stii, daca te place. Cum?
In inima ta, sti deja raspunsul. Insa in MINTEA ta, urmeaza tot ce incepe cu "Dar...".
Asculta-ti inima. Creierul nu spune decat ce a fost invatat de la TV, parinti, societate, prieteni. Tu ce SIMTI in legatura cu acea fata? Te place? Eu sunt sigur ca da. Atitudinea ta, din felul in care te-ai exprimat cand ai pus intrebarea, arati mult entuziasm :D Succes.http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E

| MiaAtasiei a răspuns:

Vorbeste deschis cu ea.e cea mai buna solutie. daca vei afla ca nu te place atunci va fi aiurea insa nu stii daca nu cumva ea te a observat prima sau daca nu cumva sentimentele sunt reciproce.comunicarea este cheia

| CaTuc explică:

Am incercat. Insa sunt cam timid si nu am putut. Atunci cand sunt langa ea nu pot nici sa respir din cauza ca imi bate inima atat de tare incat nu mai au plamanii loc sa se umfle dar sa vorbesc laughing)

| RaduGunner a răspuns:

Cred ca nu suntem noi foarte atenti la semnalele pe care ni le transmit fetele. Am gasit aici un articol despre asta: http://www.askmen.ro/femei/dating/cum-iti-dai-seama-ca-te-place-5833