| laAAal a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. Noaptea ma tot gandesc la un lucru si am nevoie de cat mai multe pareri., va rog ajutati-ma. sunt cu un baiat de 5 luni, eu am 16 jum si el 18..ne intelegem foarte bine iar eu nu am mai iubit niciodata asa de mult, mereu m.a ajutat cu toate, ma face sa ma simt o fata speciala, are grija de mine si ma intelege de multe ori..am fost la cineva acasa si am ramas singuri, m.a intrebat in zile diferite daca sunt pregatita sa-mi incep viata sexuala cu el si cand l.am spus nu simt momentul acum, nu s.a suparat si nu mi.a reprosat nimic, dar totusi simt ca nu mai rezista, ma tot framanta gandul "oare sa o fac sau nu" voi ce credeti, se merita? eu sunt virgina si imi este frica sa nu se intample vreo prostie..va rog ajutati-ma

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu stiu cat conteaza parerea mea, dar te-as ruga sa mai astepti macar un an.
De ce un an? Din considerente medicale, in primul rand.
La 17 ani jumatate, colul tau uterin are parte de ultima lui rotatie si se pozitioneaza in asa fel incat sa fie cat mai protejat pe intreaga perioada a vietii tale sexuale.Si cu toate astea,multe femei se trezesc cu rani pe colul uterin,femei sanatoase,fiziologice si dezvoltate armonios!
Asta ar fi un prim argument.
Inteleg ca va iubiti mult,inteleg ca baiatul are rabdare iar tu,tocmai pentru ca nu insista,te simti indemnata sa i te oferi.
Da,s-o faci,dar peste un an.
Pentru ca fizic nu esti pregatita, iar psihologic, cat timp te temi de consecinte, iarasi nu esti pregatita!
E un moment important in viata unei fete, fa-o in asa fel incat sa nu ramai cu lacrimi pe obraz...happy
Sa ai grija de tine si sa va iubiti!

| neutrino a răspuns:

Inca nu esti pregatita de a face prostii. Politetea baiatuli face parte din arsenalul lui necesar pentru a te convinge sa faci sex. Tu alegi, dar nu uita ca o relatie are si sfarsit, indiferent daca tu accepti sau nu.

| cristiiiiiii a răspuns (pentru neutrino):

Are dreptate omu 100%. Sta la locul lui pana obtine ce vrea!

| MisaMisaki190988453 a răspuns (pentru cristiiiiiii):

Bine zis laughing)

| gfghn a răspuns:

Gindestete bine la cea ce vrei sa faci.Virginitatea este ceva pretios pentru o fata crezi ca are rost sa ti'o pierzi doar pentru citeva momente de placere? El te iubeste si tu la fel dar tea'i gindit ce se va intampla dupa? Daca intretineti relatii sexuale crezi ca va tine mai mult la tine sau isi va pierde interesul doar pentru ca ai cedat presiuni'. Nu fi naiva poate iubitul tau cauta doar sa'si satisfaca placarile si atit. Relatia voastra poate sa fie una reusita si foarte frumoasa chiar daca nu faceti neaparat sex. exista un timp potrivit pentru toate nu te grabi ca sa nu regreti si sa-ti pierzi increderea in tine.ai nevoie sa fi protejata si iubita de El nu folosita. daca nu esti pregatita asta nu ar trebui sa fie deloc o problema pentru El sentimentul ramane la fel poate deveni chiar mai puternic si Va fi din ce in ce mai frumos si interesant. Pana la urma gandeste-te ca nu toti adolescenti 15-18 ani fac sex chiar daca sunt putini dar ei poate se apreciaza mai mult si nu se simt folositi sau dezamagiti.asta este sfatul meu dar decizia este a ta. BAFTA kiss

| danielcoman32 a răspuns:

Daca merita, poti sa o faci

| val18 a răspuns:

Asta depinde numai de tine! dar daca te hotarasti sa o faci nu uita de PREZERVATIV

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a răspuns:

Faci o Prostiee mare daca vei face acest pas.
Un baiat care nu sta cu tine pentru sex nu te-ar intreba ar lasa totul sa vina de la sinehappy
Tu daca ai fi baiat si ai vrea sa faci sex cu o fata virgina.
Ce i-ai spune?happy sa-te audhappy
[Copii astiaoh go on]
Copil naste copil Frumos asa.
Nu face aceasta prostie vei regreta cumplit.

| RaluLoveM3 a răspuns:

Daca tu nu te simti pregatita, nu trebuie sa o faci ca sa-l satisfaci pe el, pentru ca daca se intampla ceva el nu pateste nimic tu o patesti cel mai raukiss asa ca tu trebuie sa o faci cand crezi ca e timpul, fa-l sa inteleaga:-(kiss

| CristinaBekka a răspuns:

Nu te culca cu el pentru ca nu esti pregatita.Mai cresti putin ca nu ii cade lui nimic daca mai asteapta macar sa faci 17 ani.

| zwarasevski a răspuns:

Pai..parerea mea este ca consecintele sunt prea mari pentru varsta ta..adica daca ramai gravida? Ti-ai pus intrebarea asta? ..asta e parerea mea..asteapta macar pana la 18! Sincer iti spun!

| Gi4nin4 a răspuns:

Daca tu crezi ca te iubeste si merita de ce nu straight face