| cristinuta01 a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de 1 an jum. ne iubim enorm, dar mai mult el pe minebig grin. nu este genul care sa ma streseze sa ma culc cu el chiar daca este mai mare decat mine cu 3 ani si ceva. pentru simplu fapt ca ma intelege si ma iubeste, dar acum il inteleg si eu (nici nu ma inseala pentru ca nu suport si a facut-o acum ceva timp si foarte greu ne-am impacat)cand suntem singuri ma excita >:" si intr-un fel as vrea sa imi incep viata sexuala, dar nu ma simt pregatita. (p. s am 16ani jum, virgina)imi este teama sa nu se schimbe apoi sau dupa ce ne despartim sa fiu tratata ca "panarama" de altii pentru ca nu mai sunt virgina pentru ca am observat ca acum asa zic straight face. oricum in relatia asta tinem mult si el vrea sa ramanem impreuna toata viata dar deocamdata sunt mica, nu stiu ce se va intampla in viitor. deci pls un sfat? ce sa fac :*

13 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu conteaza gurile celor din jurul tau.Cum consideri tu si cand crezi ca esti pregatitatongue

| JustMe_7096 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti! e prea devreme si dupa o sa regreti! tinand cont de faptul ca nu te-a intrebat pana acum inseamna ca te iubeste cu adevarat deci inseamna ca nu se grabeste si te va astepta cat este nevoie!winking asa ca nu ai de ce sa iti faci griji! plus ca o sa fi considerata,, panarama,, exact asa cum ai zis tu! sti foarte bine ca de obicei fetele care o fac de la varste mici sunt considerate asastraight face

| LittleDrop a răspuns:

Nu conteaza ce spun cei din jur, ei mereu nu vor fi de acord sau vor spune vorbe urate despre tine sau despre relatia ta cu el. Conteaza sa va simtiti voi bine, sa va intelegeti si sa va iubiti sincer. Daca te asteapta, e de admirat, nu toti ar face la fel. Asta nu inseamna ca trebuie sa-i cazi in plasa. Fa-o cand te simti pregatita fizic si psihic! Pana atunci documenteaza-te, informeaza-te despre metode de contraceptie, boli cu transmitere sexuala si restul. Puteti face petting pana sa ajungeti la penetrare, daca ti-e frica sau nu te simti pregatita. Dupa asta va veti simti mai bine. Daca are "intentii" de viitor cu tine, cu voi este bine.

Oricum, cine nu risca nu castiga!winking

| Iasmiine a răspuns:

Pai daca te-a asteptat atata timp fara sa-ti zica sa o faceti, nu exista sanse sa te lase dupa ce te culci cu el. Si daca te-a asteptat atat timp inseamna ca, chiar te iubeste. In plus, daca o sa te culci cu el de unde o sa stie lumea ca nu mai esti virgina? Nu trebuie sa spui nimanui. Si lui ii spui sa nu zica la nimeni. Si varsta ta nu este una frageda zic eu, pentru ati incepe viata sexuala.

| Barbiiiiee a răspuns:

DEci am aceiasi poveste ca tine.am aproape 17 ani.prietenul meu e de aceiasi varsta.si dupa un an si 7 luni s-a intamplat acea experienta sexuala. vreau sa spun ca a fost greu prima data pentru mine insa sentimentele mele fata de el au crescut mult si la el lafel.acum vorbim despre orice sh suntem mult mai deschisi in legatura relatiei noastre...si dk el stie sa pastreze secretul si nu o sa spuna la nimeni eu zic ca n`o sa-ti zica nimeni "panarama"...Si mai e o problema.incearca si vezi dk esti cu adevarat pregatita, nu o face doar ca te simti obligata, nu toate suntem la fel.e f important sa-ti doresti cu adevarat.ai grija ce faci.SUCCES

| Cryssu17 a răspuns:

Hmm. sunt fete care si-o incep pe la 12 13 ani laughing Dar acelea nu sunt sanatoase. Nu stiu ce sa zic depinde si de personalitatea ta, ca pana la urma tu iei decizia asta nu noi, dar sfatul meu ar fi sa nu, esti inca prea mica e adevarat, iar faptul ca il iubesti enorm nu inseamna ca ve-ti fi toata viata impreuna deoarece, pana la urma totul are un sfarsit. Nu vreau sa te supara, dar asta e realitatea si eu am trecut prin de-stea si credeam ca o sa dureze la nesfarsit, nu te lasa pacalita de anturaje. Parerea mea ca odata totul se va sfarsi si vei fi "panarama" lui. Adica baietii din ziua de azi sunt foarte mincinosi si profitori, si chiar daca prietenul tau nu este, tot mentalitatea asta o are. Pentru ca asa gandesc toti baietii! Ai grija ce faci, sfatul meu ar fi sa nu. Acum, tu faci ce ti se pare ca e mai bine.

| annna a răspuns:

Mai asteapta putin

| DREAMER_5048 a răspuns:

De ce ti-a spus ca nu ai scris corect?! pentru ca ai scris in ambele parti simt in loc de simt...si nu cred ca e prescurtare...happy

| cristinuta01 explică:

M.am gandit mai bine si cred ca este mai bine sa mai astept(cel putin un an happycum credeam si pana acum ). caci oricum nu prea ma simt pregatita straight face

| cristinuta01 explică:

Ce ti se pare tie dysneyfan laughing? ca nu stiu sa scriu? da imi cer scuze m-am grabit si am scris prescurtat. este asa greu pentru tine?(unii chiar nu inteleg de ce se mai baga decat sa enerveze omu? oh go on aiurea sad

| caban a răspuns:

Mai rabda oleaca, ca viata este ca mingea intodeuna se rostogoleste nici nu stii cum o sa se sature si atunci chiar ajungi ca "panarama".

| EmilyWasHere a răspuns:

Nici macar n-ai invatat sa scrii si mai vrei sa te dezvirgini :]]?

| koji567 a răspuns:

Nu e bine sa incepi viata sexuala de acum.De la 18 ani...