| PapUsHykA a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru nu stiu ce sa fac...am dureri de burta si am impresia ca sunt insarcinata care ar fi cea mai buna idee sa scap de o sarcina nedorita?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,inaintte de toate trebuie sa afli daca chiar esti insarcinata,daca ai intretinut act sexual neprotejat atunci poti sa iei in calcul o eventuala sarcina,daca te doare burta nu inseamna neaparat ca esti gravida,daca ai motive de indoiala,fa-ti un test de sarcina,sunt si alte simptome de sarcina cum ar fi ameteli,greata,stare de somnolenta,pofte, dar primul semn e lipsa menstruatiei, fa un test.In cazul in care esti insarcinata singura metoda sa scapi de sarcina e avortul, care nu e deloc un lucru simplu.

| PapUsHykA explică:

Si prin pastile? e mai rau? sau cumam nevoie de ceva mai amanuntit

| PapUsHykA explică:

Sunt pastile care ajuta la eliminare ajuta pina la 2 luni

| deeaitzu a răspuns:

Cum sa scapi de o sarcina prin pastile? sau te referi la pastila de a doua zi, dar aia se ia pana in 72 de ore de la contactul sexual.mai tarziu, poti scapa doar prin avort.care e foarte dureros sufleteste vorbind. poti spune ca nu-ti doresti copilul,dar odata cu sarcina, apare si instinctul matern, iar mai tarziu o sa regreti.deja zici ca simti ca esti insarcinata.gandeste o secunda pozitiv(ca-ti doresti copilul,imagineaza-ti ca il tii in brate,ca-l alaptezi,ca e acel ceva ce iti ofera toate bucuriile si nu ti-l poate lua nimeni),apoi,in secunda urmatoare, imagineaza-ti ca acel ceva, ce era doar al tau, ti-a fost luat.gandeste-te foarte bine la ceea ce faci.si ai grija.iti doresc sa ai parte de cat mai multa intelepciune pentru a putea lua cea mai buna decizie.